logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka piesza górska
DOLINA PIĘCIU STAWÓW POLSKICH i MORSKIE OKO w Tatrach

Zapraszam na pieszą wycieczkę górską do DOLINY PIĘCIU STAWÓW POLSKICH i nad MORSKIE OKO w Tatrach.

Wycieczka odbędzie się w niedzielę 11 sierpnia 2019 r. i będzie prowadzić na trasie:

polana Palenica Białczańska (985 m) – Wodogrzmoty Mickiewicza (1099 m) – Dolina Roztoki – Dolina Pięciu Stawów Polskich (1671 m) – Kopa (ok. 1855 m) – Świstówka (1706 m) – Morskie Oko (1395 m) – Wodogrzmoty Mickiewicza (1099 m) – polana Palenica Białczańska (985 m).

Uwaga! Wycieczka nie jest organizowana przez firmę EMELTUR i Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale „Ziemi Babiogórskiej” PTTK w Suchej Beskidzkiej. Jest to wycieczka grupy prywatnych osób, dlatego każdy we własnym zakresie płaci za transport, bilety wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego i ewentualne ubezpieczenie.

Trasa wycieczki prowadzi do dwóch „kultowych” miejsc na terenie polskich Tatr – przepięknej Doliny Pięciu Stawów Polskich oraz Morskiego Oka, które wprawdzie, zwłaszcza latem, jest niemiłosiernie oblegane, jednak dla nas nie będzie stanowiło głównego celu wyprawy, a jedynie przystanek w zejściu. Także wyłącznie w zejściu pokonamy słynną drogę asfaltową, na której zimą po południu robi się ciemno (kto wie, co mam na myśli, ten wie, kto nie wie... może lepiej, żeby się nie dowiedział :) ). Poza wspaniałymi widokami obejrzymy m.in. także słynne wodospady – potężną Wielką Siklawę (największą w Tatrach – i zarazem w całej Polsce) oraz Wodogrzmoty Mickiewicza, a także przejdziemy przez efektowny kocioł niewielkiej, ale typowo tatrzańskiej krajobrazowo dolinki – Świstówki Roztockiej. Po drodze odpoczniemy w schronisku PTTK nad brzegiem Przedniego Stawu Polskiego.
Trasa jest długa, jednak na niemal 3/4 jej długości składa się przejście doliną i zejście tą nieszczęsną drogą asfaltową, co jest nie do uniknięcia. Odcinki typowe górskie posiadają fragmenty strome, jednak ich pokonanie pod względem technicznym nie powinno sprawić żadnego problemu osobom, które chodzą po wyższych partiach Beskidów (np. Babia Góra, Pilsko).

Długość trasy pieszej: 21 km. Przewidywany czas przejścia: ok. 9,5 godz.

Orientacyjna cena biletów:
ok. 50-70 zł (bilety na przejazd pociągiem oraz komunikacją lokalną) plus 5 zł (bilet wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego)

Wyjazd i planowany powrót:
będą podane w późniejszym terminie po aktualizacji rozkładów jazdy przez nasze kochane PKP.
Szczegółowe informacje na temat wycieczki:

tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz)


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526