logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
BRNO, MIKULOV i PALAVA (CZECHY)

Wycieczka przełożona na czas nieokreślony - koronawirus

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na dwudniową wycieczkę autokarową do Czech "Brno, Mikulov i Palava", która odbędzie się w sobotę i niedzielę 25-26 lipca 2020 r.

W programie wycieczki:

sobota
* Zwiedzanie Brna – stolicy Moraw, drugiego największego (po Pradze) miasta Republiki Czeskiej (ponad 400 tys. mieszkańców).
Podczas spaceru po zabytkowej starówce Brna zobaczymy m.in.: dwa miejskie rynkiPlac Wolności i Targ Kapustny, katedrę pw. św. Piotra i Pawła, chyba jedyny kościół na świecie, którego dzwony obwieszczają południe o godzinie... 11.00, piękny, XIII-wieczny stary ratusz, a także szereg innych kościołów i budowli miejskich. Odwiedzimy także górującą nad miastem twierdzę Szpilberk, która choć wznoszona już od XIII w., ponurą sławę zyskała w wiekach XVII-XIX, kiedy była siedzibą głównego więzienia politycznego w Monarchii Habsburgów. W programie wycieczki znajduje się zwiedzanie budzących grozę kazamatów twierdzy oraz – dla chętnych – wyjście na punkt widokowy na wieży.
Uwaga! Ze względu na fakt, że nocujemy w hotelu w Brnie, dodatkową atrakcją będzie możliwość wieczornego spaceru po starówce (dojazd spod hotelu komunikacją miejską).

niedziela
* Zwiedzanie Mikulova i wycieczka piesza po Palavie.
Mikulov to kwintesencja tego, co na Morawach (i w Czechach), być może najpiękniejsze (obok Pragi, rzecz jasna ;) ) - małe, ślicznie położone miasteczko, z zabytkowym centrum ograniczonym przez dwa wzgórza. Na jednym z nim stoi potężny zamek, drugie to tzw. Święta Górka (Svatý kopeček) z kaplicami ufundowanymi przez możny ród Dietrichsteinów. Podczas spaceru po miasteczku zobaczymy uroczy rynek, kościół parafialny pw. św. Wacława oraz synagogę. Jedną z atrakcji zamku jest natomiast XVII-wieczna... beczka na wino, największa w Europie Środkowej (o pojemności 101 tys. litrów). Nie ma w tym przypadku – będziemy powiem w sławnym regionie winiarskim, można rzec – winnej wysepce na czeskim morzu piwa :)
Mikulov leży na skraju Palavy, słonecznego, pięknego, choć niewielkiego regionu, wpisanego na listę rezerwatów biosfery UNESCO rozłożonego wśród białych, wapiennych wzgórz i zielonych dolinek. O ile dopisze pogoda, zainteresowane osoby będą miały okazję wyruszyć na dziesięciokilometrową, czterogodzinną wycieczkę po Palavie, na trasie której obejrzymy m.in. ruiny dwóch średniowiecznych zameczków o nazwach: Dívčí Hrad i Sirotčí hrádek.

Cena:
420 zł + bilety wstępu
Cena obejmuje: przejazd autokarem, nocleg w pokojach dwuosobowych z łazienkami w hotelu Sporthotel*** w Brnie wraz z obiadokolacją i śniadaniem, obsługę pilota podczas całej wycieczki, ewentualne opłaty parkingowe, ubezpieczenie NNW i KL.
Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Wynoszą one:
Kazamaty twierdzy Szpilberk w Brnie: 120 koron czeskich (bilety normalne), 70 koron czeskich (bilety ulgowe dla dzieci, młodzieży i studentów oraz osób powyżej 60 roku życia). Punkt widokowy na wieży twierdzy Szpilberk w Brnie: 50 koron czeskich (bilety normalne), 30 koron czeskich (bilety ulgowe dla dzieci i młodzieży i studentów oraz osób powyżej 60 roku życia). Wieża i skarbiec katedry św. Piotra i Pawła w Brnie: 40 koron czeskich (bilety normalne), 30 koron czeskich (bilety ulgowe dla dzieci, młodzieży i studentów). Zamek w Mikulovie (wystawa historyczna, galeria Dietrichsteinów, biblioteka i morawskie winiarstwo): 180 koron czeskich (bilety normalne), 90 koron czeskich (bilety ulgowe dla młodzieży, studentów i emerytów).

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 25 lipca 2020 r. o godz. 4.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 26 lipca 2020 r. ok. godz. 23.30.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 22 osób.
W związku z koniecznością potwierdzenia rezerwacji nolcegu bardzo proszę o wstępne deklaracje chęci wzięcia udziału w wycieczce najpóźniej do 27 kwietnia 2020 r. W razie braku zgłoszeń minimalnej liczby osób (22) do tego terminu, wycieczka zostanie odwołana.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl .

fot. Norbert Aepli (Wikimedia), Björn Ehrlich (Wikimedia), Ondřej Žváček (Wikimedia)


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526