logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
GÓRY STOŁOWE

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową wycieczkę autokarową "Góry Stołowe", która odbędzie się od piątku do niedzieli 25-27 września 2015 r.

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie najciekawszych fragmentów Parku Narodowego Gór Stołowych, w tym: wyjście na Szczeliniec Wielki (919 m) – najwyższy szczyt Gór Stołowych i przejście efektownym szlakiem turystycznym prowadzącym przez jego skaliste zakamarki oraz spacer przez Błędne Skały – inny efektowny labirynt skalny.
* Zwiedzanie Adršpaskiego Skalnego Miasta – przepięknego skalistego labiryntu położonego w części Gór Stołowych położonej już na terenie Czech (Broumovska vrchovina).
* Wizyta w Wambierzycach, jednym z najbardziej znanych ośrodków pielgrzymkowych w Sudetach, w którym zwiedzimy miejscowe sanktuarium maryjne i kalwarię oraz obejrzymy efektowną wieczorną iluminację bazyliki a także wspaniałą ruchomą szopkę z XIX/XX w.
* Zwiedzanie Kaplicy Czaszek w Czermnej, dawnej wsi (obecnie część Kudowy-Zdrój; w kaplicy złożono kości ponad 20 tys. osób, głównie ofiar wojen i zaraz nawiedzających ten region w XVII-XVIII w.); przebywając w Czermnej obejrzymy również – jeśli czas pozwoli – drugą bardzo ciekawą ruchomą szopkę.
* Spacer po znanych uzdrowiskach sudeckichKudowie-Zdroju i Dusznikach-Zdroju.
* Zwiedzanie bardzo ciekawego Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, umiejscowionego w zabytkowym młynie papierniczym z 1605 r. (obiekt wpisany na listę Pomników Historii w Polsce).
* Spacer po Kłodzku, w tym m.in. zwiedzanie potężnej twierdzy wraz z podziemnymi korytarzami.

Cena:
425 zł (cena normalna) / 410 zł (emeryci, renciści, młodzież szkolna).
Cena obejmuje: przejazd autokarem, dwa noclegi w pokojach dwu- lub trzyosobowych z łazienkami w Domu Wczasowym „Korund” w Dusznikach-Zdroju, dwie obiadokolacje (piątek, sobota) oraz dwa śniadania (sobota, niedziela), bilety wstępu do zwiedzanych obiektów na terenie Polski (twierdza w Kłodzku, ruchoma szopka w Wambierzycach, Kaplica Czaszek w Czermnej, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju, bilety wstępu na Szczeliniec Wielki i do Błędnych Skał), obsługę pilota podczas całej wycieczki, obsługę przewodnika sudeckiego podczas drugiego i trzeciego dnia wycieczki, ubezpieczenie NNW (w Polsce), NNW i KL (w Czechach).
W przypadku wyjazdu rodzinnego minimum trzech osób (mama+tata+dziecko/dzieci lub jeden z rodziców + minimum dwoje dzieci) cena wycieczki dla trzeciej (i kolejnych) osób wynosi 270 zł.
Cena nie obejmuje opłat za wstępy na terenie Czech (zbiórka w autokarze: 150 koron czeskich lub 100 koron czeskich - emeryci, renciści, młodzież szkolna; jest to równowartość odpowiednio ok. 25 lub 17 zł).

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w piątek 25 września 2015 r. o godz. 6.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 27 września 2015 r. ok. godz. 23.00.


Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.30.
Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 25 osób.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl.


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526