logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na dwudniową wycieczkę autokarową "Góry Świętokrzyskie", która odbędzie się w sobotę i niedzielę 16-17 maja 2015 r.

W programie wycieczki:

* Wizyta w Pacanowie, dawnym miasteczku, szeroko rozsławionym przez... Koziołka Matołka.
* Zwiedzanie ruin zamku „Krzyżtopór” w Ujeździe, niegdyś potężnej rezydencji, przed powstaniem Wersalu największej tego typu w Europie, wzniesionej przez Krzysztofa Ossolińskiego. Mawia się, że zamek „okien miał tyle, ile dni w roku, pokoi tyle, ile tygodni; sal wielkich tyle, ile miesięcy, a cztery narożne jego baszty odpowiadały liczbie kwartałów”.
* Zwiedzanie Nowej Słupi, miejscowości znanej głównie dzięki figurze kamiennego pielgrzyma zmierzającego na Święty Krzyż.
* Wyjście na Święty Krzyż (Łysą Górę) i zwiedzanie dawnego opactwa benedyktynów – obecnie sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego przy klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz przejście na pobliskie gołoborze.
* Zwiedzanie Świętej Katarzyny, miejscowości położonej u stóp Łysicy m.in. z zespołem klasztornym bernardynek.
* Wyjście na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysicę (612 m) lub (opcjonalnie) zwiedzanie Bodzentyna.
* Zwiedzanie Centrum Edukacyjnego „Szklany Dom” w Ciekotach, miejscu, w którym dzieciństwo i młodość spędził Stefan Żeromski (rekonstrukcja dworku szlacheckiego z wystawą tematyczną).
* Przejazd przez Zagnańsk, w pobliżu którego rośnie słynny dąb „Bartek”, jeden z najstarszych w Polsce, oraz przez Samsonów z ruinami XIX-wiecznej huty.
* Zwiedzanie pałacyku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.

Cena:
295 zł (w przypadku wyjazdu 25-34 osób) lub 270 zł (w przypadku wyjazdu minimum 35 osób).
Cena obejmuje: przejazd autokarem, nocleg w pokoju dwu- lub trzyosobowym z pełnym węzłem sanitarnym w Ośrodku Turystyczno-Wypoczynkowym „Jodłowy Dwór” w Hucie Szklanej w samym sercu Gór Świętokrzyskich wraz z obiadokolacją i śniadaniem w formie bufetu szwedzkiego, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (zamek „Krzyżtopór”, Święty Krzyż – krypty, Centrum Edukacyjne „Szklany Dom”, pałacyk Henryka Sienkiewicza), obsługę pilocką podczas całej wycieczki, obsługę przewodnika świętokrzyskiego podczas obu dni wycieczki, ubezpieczenie NNW.
Cena nie obejmuje: biletów wstępu do Świętokrzyskiego Parku Narodowego (6,50 zł – jednodniowy bilet normalny, 3,25 zł – jednodniowy bilet ulgowy).
Uczestnik wycieczki wpłaca kwotę 270 zł, jednocześnie zobowiązując się – w razie niezgłoszenia się minimum 35 uczestników wycieczki – do pokrycia dodatkowej kwoty (25 zł) w autokarze w dniu rozpoczęcia wycieczki.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 16 maja 2015 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 17 maja 2015 r. ok. godz. 19.30.


Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.30.
Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 25 osób.
Ze względu na konieczność opłacenia zaliczki za nocleg, bardzo proszę o możliwie szybkie deklaracje chęci wzięcia udziału w wycieczce (nie związane z natychmiastową wpłatą – wpłat za wycieczkę można będzie dokonywać od 17 kwietnia). W przeciwnym razie organizator zastrzega sobie prawo zmiany miejsca noclegu (na inny obiekt o podobnym standardzie).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526