logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
GÓRNY ŚLĄSK - Kopalnia "Guido" i Nikiszowiec

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale „Ziemi Babiogórskiej” PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Górny Śląsk - Kopalnia "Guido" i Nikiszowiec", która odbędzie się w sobotę 9 sierpnia 2014 r.

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego „Guido” w Zabrzu. Zwiedzanie będzie obejmować całość oferty turystycznej kopalni, a więc oba udostępnione do zwiedzania poziomy: 170 m – prezentujący kopalnie z przełomu XIX i XX w. oraz 320 m – pozwalający poznać tajniki współczesnej pracy górników. Będzie także możliwość skorzystania z oferty baru i spożycia posiłku w niepowtarzalnych, podziemnych warunkach ;).

* Zwiedzanie zabytkowej dzielnicy robotniczej „Nikiszowiec” w Katowicach, wybudowanej na pocz. XX w. i zachowanej do dziś w oryginalnej formie. Osiedle jest wpisane na listę „Pomników Historii” w Polsce.

W wycieczce mogą wziąć udział osoby w wieku minimum 6 lat. Z uwagi na różnice ciśnień, wycieczka nie jest wskazana dla osób z ciężkimi schorzeniami. Temperatura na trasie turystycznej w kopalni wynosi ok. 16 stopni C. Zalecane wygodne obuwie z płaską podeszwą.

Cena:
130 zł
125 zł - emeryci, renciści, młodzież szkolna, studenci

Cena obejmuje: przejazd autokarem lub busem, bilety wstępu do Kopalni „Guido”, ubezpieczenie NNW, obsługę pilocką, obsługę przewodnicką w kopalni „Guido” i podczas zwiedzania Nikiszowca, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 9 sierpnia 2014 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 19.00.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.00.
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.


Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526