logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
KARKONOSZE

Niestety, brak już wolnych miejsc. Można się zapisywać na listę rezerwową, ponieważ do wyjazdu pozostało jeszcze na tyle dużo czasu, że ktoś może z przyczyn losowych rezygnować.

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową wycieczkę autokarową "Karkonosze", która odbędzie się od piątku do niedzieli 17-19 września 2021 r.

W programie wycieczki:

piątek
* Spacer po miasteczku Paczków, zwanym „polskim Carcassone” ze względu na bardzo dobrze zachowane mury miejskie i oryginalny obronny kościół ze studnią wewnątrz.
* Zwiedzanie Podziemnej Trasy Turystycznej w kopalni złota w Złotym Stoku, w której podczas ponad 700 lat jej funkcjonowania wydobyto ok. 16 ton czystego złota. Obejrzymy także jedną z najnowszych atrakcji kopalni – Sztolnię Ochrową o szczególnym, pomarańczowo-żółtym zabarwieniu ścian.

sobota
* Zwiedzanie drewnianego kościoła Wang w Karpaczu, jedynej w swoim rodzaju świątyni z XII/XIII w., przeniesionej na obecne miejsce z Norwegii.
* Wycieczka piesza po Karkonoskim Parku Narodowym wraz z wyjściem na najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę (1603 m n.p.m.). Na trasie także szereg innych atrakcji, m.in. polodowcowy Mały Staw, znane schronisko „Samotnia” i in. Długość trasy – ok. 15 km, czas przejścia (z postojami) – ok. 7 godz.
Uwaga! Osoby, które nie zdecydują się na wycieczkę górską na Śnieżkę będą miały możliwość wziąć udział w programie zastępczym, w skład którego wchodzą:
* Spacer po pięknym parku dworskim w Bukowcu, w przepięknie położonym u stóp Karkonoszy majątku dawnych właścicieli tych ziem, rodziny von Reden.
* Zwiedzanie Jeleniej Góry, największego miasta położonego w pobliżu Karkonoszy (m.in. rynek z ratuszem, gotycka bazylika św. Erazma i św. Pankracego – najstarszy kościół w mieście, mury obronne z basztami i in.).
Będzie także czas na ewentualne zwiedzenie (we własnym zakresie) któregoś z nowoczesnych, multimedialnych muzeów w Karpaczu: Muzeum Karkonoskie Tajemnice lub Multimedialnego Muzeum Karkonoszy.

niedziela
* Zwiedzanie huty szkła kryształowego „Julia” w Piechowicach, podczas którego będziemy mieli okazję zapoznać się z tajnikami produkcji masy szklanej oraz historią i ciekawostkami związanymi z powstawaniem kryształów i innych szklanych wyrobów zdobniczych.
* Spacer do Wodospadu Szklarki w Piechowicach, pięknego, drugiego co do wysokości wodospadu w polskich Karkonoszach (27 m wysokości).

Cena:
650 zł (cena normalna) / 635 zł (cena ulgowa dla emerytów, rencistów, młodzieży szkolnej)
Cena obejmuje: przejazd autokarem, opłaty parkingowe, dwa noclegi w pokojach dwu-, trzy lub czteroosobowych z łazienkami wraz z obiadokolacjami i śniadaniami w Willi Eden 1 w Karpaczu, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Podziemna Trasa Turystyczna i Sztolnia Ochrowa w Złotym Stoku, kościół Wang w Karpaczu, Karkonoski Park Narodowy, huta szkła kryształowego „Julia” w Piechowicach), obsługę pilota podczas całej wycieczki, obsługę przewodników sudeckich podczas drugiego i trzeciego dnia wycieczki, ubezpieczenie NNW, obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w piątek 17 września 2021 r. o godz. 4.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 19 września 2021 r. ok. godz. 21.00.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 22 osób.
Aktualizacja: Wycieczka jest potwierdzona, zgłosiła się minimalna liczba osób. Niestety żyjemy w takich czasach, że wciąż trzeba poważnie liczyć się z tym, że pomimo tego wycieczka może zostać odwołana w każdej chwili ze względów całkowicie od nas niezależnych, a wszystkim znanych...

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl .


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526