logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
KAZIMIERZ DOLNY

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na dwudniową wycieczkę autokarową "Kazimierz Dolny", która odbędzie się w sobotę i niedzielę 5-6 października 2019 r.

W programie wycieczki:

Szczegółowe zwiedzanie Kazimierza Dolnego.

Kazimierz Dolny jest jednym z najbardziej znanych polskich miasteczek. Ze względu na swoją wyjątkową malowniczość, cenne zabytki oraz specyficzną atmosferą, związaną m.in. z faktem, że od lat stanowi ulubione miejsce wielu polskich artystów, jest to także jeden z najbardziej popularnych celów wycieczek. Jednak niemal zawsze wycieczki, posiadające w swoim programie zwiedzanie Kazimierza, zatrzymują się w nim jedynie na dwie-trzy godziny, a następnie ruszają dalej (np. do pobliskich Puław czy Sandomierza).

Proponuję Państwu – zarówno tym, którzy jeszcze nigdy nie odwiedzili tego uroczego miasteczka, jak i tym, którzy w nim byli, może nawet niejeden raz – innego rodzaju spojrzenie na Kazimierz. Zamiast dwóch godzin, spędzimy w nim... dwa dni. Zamiast pośpiechu i „zaliczenia” standardowych punktów zwiedzania – obejrzymy całe miasteczko, spokojnie spacerując po jego uliczkach. Będziecie mieli Państwo okazję przyjrzeć się Kazimierzowi nie tylko w ciągu dnia, gdy nieraz jest miejscem bardzo zatłoczonym przez przyjezdnych, ale także wieczorem, w świetle latarni oraz – o ile pogoda dopisze – gwiazd i księżyca. Zwiedzimy nie tylko jego historyczne zabytki, ale udamy się także na spacer do przyrodniczych perełek regionu – sławnych kazimierskich wąwozów lessowych. Oczywiście nie zabraknie także czasu na wizytę w miejscowych, klimatycznych kafejkach i restauracjach...

Wśród obiektów, które zobaczymy podczas pobytu w miasteczku, warto wymienić m.in.: Rynek z późnorenesansowymi kamienicami Przybyłów, kościół farny pw. św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, kościół i klasztor oo. reformatówSanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej, Mały Rynek z synagogą i jatkami, Zespół Zamkowy, bulwary nad Wisłą z zespołem spichlerzy, oryginalny kirkut-lapidarium, Górę Trzech Krzyży i najefektowniejsze wąwozy lessowe: Korzeniowy Dół i Kwaskowa Góra lub Norowy Dół.

Cena:
366 zł
Cena obejmuje: przejazd autokarem, nocleg w Kazimierzu Dolnym (pokoje dwu- lub trzyosobowe z łazienkami albo pokoje dwu- lub trzyosobowe w samodzielnej willi z łazienką przypadającą na dwa pokoje – nazwa obiektu zostanie podana w późniejszym terminie) wraz z obiadokolacją i śniadaniem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Zespół Zamkowy, synagoga, Góra Trzech Krzyży), obsługę pilota podczas całej wycieczki, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 5 października 2019 r. o godz. 6.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 6 października 2019 r. ok. godz. 21.00.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 22 osób. Miejsce noclegu zostanie podane po wstępnym zgłoszeniu chęci udziału w wycieczce przez minimalną liczbę osób, w związku z tym bardzo proszę o wstępne deklaracje chęci wzięcia udziału w wycieczce maksymalnie do 25 lipca 2019 r. W razie braku zgłoszeń minimalnej liczby osób (22) do tego terminu, wycieczka zostanie odwołana.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl .


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526