logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
KOSZYCE i okolice (SŁOWACJA)

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową na Słowację "Koszyce i okolice", która odbędzie się w niedzielę 9 czerwca 2019 r.

W programie wycieczki:

* Spacer przez Wąwóz Zadielski, rezerwat biosfery UNESCO, oryginalny jar długości ponad 2 km wcięty pomiędzy białe skały wapienne na terenie Słowackiego Krasu. Głębokość wąwozu sięga 300 m, a jego szerokość w najwęższym miejscu to zaledwie 10 m. W wąwozie można obejrzeć m.in. jedną z najwyższych skał na Słowacji, zwaną Głową Cukru (o wysokości ponad 100 m).
Dnem wąwozu prowadzi wygodna droga o długości ok. 3 km (w jedną stronę), a każdy uczestnik wycieczki będzie mógł wybrać odpowiadającą mu formę spaceru – bądź przejście drogą do końca wąwozu (lub do jego dowolnego punktu) i powrót tą samą trasą, bądź pokonanie pętli wyprowadzającej na wierzchowinę i wiodącej w drodze powrotnej górą, umożliwiając tym samym podziwianie widoków na jar wąwozu z góry (wariant dla zaawansowanych turystów pieszych o łącznej długości 9 km).

* Zwiedzanie Jaskini Jasowskiej, jednej z jaskiń na terenie Słowackiego Krasu wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Jaskinia, będąca jednym z najważniejszych zimowisk nietoperzy na terenie Słowacji, charakteryzuje się bogatą szatą naciekową, zróżnicowaną pod względem form i barw. Trasa turystyczna liczy 720 m, a jej przejście zajmuje ok. 45 minut.

* Zwiedzanie zabytkowego centrum Koszyc, największego – poza Bratysławą – miasta Słowacji. Podczas spaceru po mieście obejrzymy m.in.:
- ulicę Hlavną (Główną), przecinającą starówkę koszycką z północy na południe i uważaną za najładniejszą promenadę miejską w całej Słowacji oraz uroczą, średniowieczną uliczkę Hrnčiarską (Garncarską),
- wspaniałą gotycką katedrę pw. św. Elżbiety, jedną z najpiękniejszych średniowiecznych świątyń w Europie środkowej, o zachwycającym, bogatym w zabytki sakralne wnętrzu,
- Hlavné námestie – główny plac miejski, z efektownym gmachem teatru oraz tzw. grającą fontanną.

Cena:
195 zł (przy udziale 22-27 osób) lub 165 zł (przy udziale minimum 28 osób) + bilety wstępu.
Uczestnik wycieczki wpłaca kwotę 165 zł, jednocześnie zobowiązując się – w razie niezgłoszenia się minimum 28 uczestników wycieczki – do pokrycia dodatkowej kwoty (30 zł) w autokarze w dniu wyjazdu.
Cena obejmuje: przejazd autokarem, obsługę pilota, ubezpieczenie NNW i KL.
Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Wynoszą one:
Jaskinia Jasowska: 5 euro (bilety normalne), 4 euro (bilety dla osób powyżej 60 roku życia, młodzieży i studentów), 2,50 euro (bilety dla dzieci do 15 roku życia).
Katedra w Koszycach: 6 euro (cena obejmuje zwiedzanie wnętrza wraz z kaplicą św. Michała, podziemną kryptą Franciszka II Rakoczego, wieżą króla Zygmunta i najstarszymi gotyckimi schodami w Europie).

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 9 czerwca 2019 r. o godz. 3.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 23.30.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 22 osób.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl.

fot. Martin Hlauka (Wikipedia), Milan Dzunda (Wikipedia), Tatra-domasa.sk (Wikipedia)


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526