logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka piesza górska
KRYWAŃ (2494 m) w Tatrach (Słowacja)

Zapraszam na pieszą wycieczkę górską na KRYWAŃ (2494 m) w Tatrach Słowackich.

Wycieczka odbędzie się w niedzielę 12 września 2021 r. i będzie prowadzić na trasie:

Biały Wag (1211 m) – Jamski Staw (1448 m) – Krywań (2494 m) – Trzy Źródła (1140 m).

Uwaga! Wycieczka nie jest organizowana przez firmę EMELTUR i Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale „Ziemi Babiogórskiej” PTTK w Suchej Beskidzkiej. Jest to wycieczka grupy prywatnych osób, dlatego każdy we własnym zakresie płaci za transport i ewentualne ubezpieczenie oraz odpowiada za przestrzeganie epidemicznych obostrzeń na Słowacji i dopełnienie związanych z tym formalności.

Krywań to narodowa góra Słowaków, a zarazem bezdyskusyjnie jeden z najpiękniejszych szczytów tatrzańskich, przez wielu uważany wprost za najpiękniejszy. Jednocześnie jest to drugi najwyżej położony szczyt w Tatrach, udostępniony szlakiem turystycznym (ustępuje jedynie o niespełna 10 metrów wyższym Rysom). Pomimo tego prowadząca na niego trasa nie jest bardzo trudna technicznie (jedynie końcowy odcinek, prowadzący terenem skalnym, jest nieco bardziej wymagający technicznie), natomiast z całą pewnością wymaga bardzo dobrej kondycji, ponieważ na odcinku zaledwie ok. 7 km trzeba pokonać aż niemal 1300 m różnicy wzniesień wzwyż, a następnie jeszcze nieco więcej w zejściu.

Orientacyjna cena wynajmu busa wynosi ok. 1500 zł. Kwota ta zostanie podzielona pomiędzy uczestników wycieczki, dlatego cena jednostkowa jest ściśle uzależniona od ilości osób, które wezmą udział w wyjeździe. Nie jest wykluczona także inna forma transportu - przejazd prywatnymi samochodami. Wszystko to jest uzależnione od ostatecznej ilości osób zainteresowanych udziałem w wycieczce, dlatego bardzo proszę o zgłoszenia maksymalnie do niedzieli 5 września. Wtedy podejmiemy decyzję co do środka transportu oraz ustalimy cenę.

Z oczywistych przyczyn wycieczka dojdzie do skutku wyłącznie w razie dobrej, pewnej pogody.

Długość trasy pieszej: 13,5 km. Przewidywany czas przejścia: ok. 9,5 godziny.

Orientacyjna cena wynajmu busa wynosi:
ok. 1500 zł, która zostanie podzielona pomiędzy uczestników wycieczki, dlatego cena jednostkowa jest ściśle uzależniona od ilości osób, które wezmą udział w wyjeździe.

Wyjazd (niezależnie od środka transportu):
sprzed dworca kolejowego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 12 września 2021 r. o godz. 4.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 20.00.
Szczegółowe informacje na temat wycieczki:

tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz)


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526