logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
LEDNICE-VALTICE (CZECHY)

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na dwudniową wycieczkę autokarową do Czech "Lednice-Valtice", która odbędzie się w sobotę i niedzielę 10-11 września 2016 r.

W programie wycieczki m.in.:

* Zwiedzanie zespołu krajobrazowego Lednice-Valtice, w tym m.in. zwiedzanie wnętrz pałaców (zamków) w Valticach i Lednicach.

Lednice-Valtice to obszar położony w południowo-wschodniej części Republiki Czeskiej, na Morawach, tuż przy granicy z Austrią i Słowacją. Jest to jeden z największych w Europie krajobrazów kulturowych stworzonych przez człowieka, w tym przypadku konkretnie przez książęcy ród Liechtensteinów. W ciągu kilkuset lat (XVII-XX w.) Liechtensteinowie przekształcili swoje morawskie posiadłości w fascynujące założenie krajobrazowe, zwane dziś Ogrodem Europy, opracowane w przeważającej części wg romantycznej koncepcji angielskiej sztuki pejzażowej. Na obszarze ok. 200 km2 znajdują się tu malownicze alejki, sztuczne stawy i kanały, liczne budowle (m.in. najwyższy na świecie poza krajami muzułmańskimi minaret, świątynie Apollina i Diany, Janohrad – imitacja ruin średniowiecznego zamku, kilka zameczków, kolumnada, Belweder, palmiarnia i in.), a także dwie wspaniałe rezydencje – barokowa w Valticach i neogotycka w Lednicach.
Ze względu na swoje wyjątkowe walory historyczno-kulturowe cały kompleks został w 1996 r. wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO.
Rejon ten jest także ośrodkiem morawskiego winiarstwa, a w okresie naszej wycieczki w Velkich Bilovicach (miejscu zakwaterowania) będą trwać tzw. „Hody” – największe święto winiarskie w regionie.
Dla zainteresowanych osób istnieje możliwość organizacji degustacji wina (7-8 gatunków).

Cena:
335zł
Cena obejmuje: przejazd autokarem, nocleg w dwu- lub trzyosobowym pokoju z łazienką w pensjonacie Mlýn w Velkich Bilovicach, obiadokolację oraz śniadanie, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW i KL.
Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Łączne koszty biletów wyniosą – w zależności od ilości zwiedzanych obiektów (nie każdy będzie musiał zwiedzać wszystko) – ok. 750 koron czeskich (cena normalna) lub ok. 500 koron czeskich (cena ulgowa), w tym m.in.: zamek Lednice – sale reprezentacyjne 150/100 koron, zamek Lednice – apartamenty książęce 150/100 koron, zamek Valtice 160/110 koron, zamek Valtice – teatr zamkowy 90/60 koron, minaret 40/20 koron, Janohrad 50/30 koron, rejs do minaretu 120/60 koron.
W razie zainteresowania możliwa organizacja degustacji wina w cenie 200 koron czeskich od osoby.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 10 września 2016 r. o godz. 4.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 11 września ok. godz. 23.45.


Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.30-13.30.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 25 osób.
Ze względu na konieczność opłacenia zaliczki za nocleg, zapisy są przyjmowane do 5 sierpnia 2016 r. (nie związane z natychmiastową wpłatą – wpłat za wycieczkę można będzie dokonywać od 12 sierpnia 2016 r.). Ewentualne zapisy w terminie późniejszym będą możliwe tylko w przypadku, gdy do 5 sierpnia zgłosi się minimum 25 osób (w przeciwnym razie wyjazd zostanie odwołany).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl.


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526