logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
LUBLIN i PUŁAWY

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na dwudniową wycieczkę autokarową "Lublin i Puławy", która odbędzie się w sobotę i niedzielę 1-2 października 2022 r.




W programie wycieczki:

*Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Puławach, jednego z ładniejszych i najbardziej znaczących historycznie w kraju.
Centralnym punktem kompleksu jest pałac z 2. poł. XVII w. zaprojektowany przez wybitnego architekta Tylmana z Gameren, kilkakrotnie później przebudowywany. Pałac był początkowo własnością Lubomirskich i Sieniawskich, a obecny kształt jego i całego zespołu pochodzi z przełomu XVIII i XIX w., gdy znajdował się w rękach Izabeli i Adama Kazimierza Czartoryskich. Na terenie sąsiadującego z pałacem parku krajobrazowego wzniesiono wówczas liczne budowle - m.in. tzw. pałac Marynki, Domek Gotycki, Domek Żółty, kaplica Wniebowzięcia NMP wzorowana na rzymskim Panteonie, czy Świątynia Sybilli, którą księżna Izabela przeznaczyła na miejsce przechowywania pamiątek związanych z historią Polski celem pielęgnowania wiedzy o dawnej świetności Rzeczpospolitej. Rok udostępnienia tych zbiorów – 1801 – uważa się za datę powstania pierwszego polskiego muzeum. Puławski pałac stanowi obecnie siedzibę Muzeum Czartoryskich, którego ekspozycje obejrzymy podczas wycieczki.

*Zwiedzanie Lublina, największego miasta wschodniej Polski.
W trakcie zwiedzania lubelskiej starówki i Śródmieścia obejrzymy m.in.: Wzgórze Zamkowe z zamkiem królewskim oraz jedyną w swoim rodzaju XIV-wieczną kaplicą Trójcy Świętej, której ściany pokrywają oryginalne bizantyjskie malowidła powstałe z inicjatywy króla Władysława Jagiełły, Rynek ze starym ratuszem będącym w XVI-XVIII w. siedzibą Trybunału Koronnego, najwyższego sądu apelacyjnego Rzeczpospolitej, pozostałości XIV-wiecznych murów miejskich z Basztą Gotycką oraz Bramami: Grodzką i Krakowską, barokową archikatedrę św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty oraz XIV-wieczny kościół dominikanów, XIX-wieczny nowy ratusz oraz serce współczesnego Lublina – Plac Litewski. Zwiedzimy także Regionalne Muzeum Cebularza – tradycyjnego lubelskiego wypieku (oczywiście wraz z degustacją).

Cena:
480 zł (cena normalna) / 460 zł (cena ulgowa dla emerytów, rencistów, młodzieży szkolnej).
Cena obejmuje: przejazd autokarem, ewentualne opłaty parkingowe, nocleg w pokojach dwuosobowych z łazienkami w hotelu Victoria*** w Lublinie wraz z obiadokolacją i śniadaniem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z obsługą przewodników lokalnych (Muzeum Czartoryskich w Puławach, Kaplica zamkowa św. Trójcy oraz Regionalne Muzeum Cebularza w Lublinie), obsługę przewodnika miejskiego po Lublinie podczas zwiedzania miasta, obsługę pilota podczas całej wycieczki, ubezpieczenie NNW, obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 1 października 2022 r. o godz. 4.45, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 2 października 2020 r. ok. godz. 22.30.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 20 osób.

Zapisy do końca czerwca 2022 r.:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl .

Uwaga! Realizacja wycieczki uzależniona jest od aktualnie obowiązujących obostrzeń epidemicznych.

fot. Grzegorz Hałaś (Wikipedia), Marcin Białek (Wikipedia), Pankrzysztoff (Wikipedia)


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526