logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
JASKINIE MORAWSKIEGO KRASU

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową do Czech "Jaskinie Morawskiego Krasu", która odbędzie się w sobotę 2 lipca 2016 r.

Morawski Kras to jeden z najpopularniejszych terenów turystycznych w Republice Czeskiej, położony ok. 25 km na północ od stolicy Moraw – Brna. Znajdują się tu głębokie, malowniczo wcięte pomiędzy dzikie skały dolinki, w których kryje się ponad 1100 jaskiń, a wśród nich – pięć udostępnionych do zwiedzania. Podczas wycieczki obejrzymy trzy z nich.

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie Jaskini Punkwy oraz słynnej, największej w Europie Środkowej przepaści Macocha, której głębokość wynosi 138,7 m. W przypadku odpowiedniego stanu wody dodatkową atrakcją jest podziemny spływ rzeczką Punkwą. Podczas wycieczki staniemy zarówno na dnie przepaści, jak i będziemy ją podziwiać z punktów widokowych usytuowanych ponad nią – a więc ponad 100 m wyżej.

* Zwiedzanie Jaskini Katarzyńskiej, w której znajduje się największa udostępniona do zwiedzania podziemna „komnata” w Czechach (o wymiarach 94 x 44 x 20 m), znana z doskonałej akustyki.

* Zwiedzanie pięknej Jaskini Balcarka, obdarzonej bogatą i kolorową szatą naciekową.

* Spacer Suchym Żlebem, jedną z najbardziej malowniczych dolinek Morawskiego Krasu.

W jaskiniach panuje stała temperatura (7-8 stopni Celsjusza). Proszę o zabranie wygodnego obuwia turystycznego.

Cena:
150 zł
Cena obejmuje: przejazd autokarem, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW i KL.
Cena nie obejmuje opłat za bilety wstępów do jaskiń. Wynoszą one łącznie (za trzy jaskinie): 370 koron czeskich (cena normalna), 310 koron czeskich (cena dla osób powyżej 65 roku życia), 210 koron czeskich (dzieci, młodzież szkolna i studenci do 26 roku życia). Cena nie obejmuje także przejazdu kolejką linową z górnego brzegu przepaści Macocha na dno doliny Punkwy oraz kolejką naziemną z Jaskini Punkwy do Jaskini Katarzyńskiej. Oba przejazdy kosztują po 70 koron czeskich każdy. Jest to jednak wersja opcjonalna – program wycieczki jest tak skonstruowany, że oba te ok. dwukilometrowe odcinki można także pokonać piechotą.
Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 2 lipca 2016 r. o godz. 4.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 22.30.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.30-13.30.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl.


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526