logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
GÓRA ŚWIĘTEJ ANNY i ZAMEK w MOSZNEJ

Wycieczka przełożona na czas nieokreślony - koronawirus

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Góra Świętej Anny i zamek w Mosznej", która odbędzie się w niedzielę 15 marca 2020 r.

W programie wycieczki:

*Zwiedzanie zamku w Mosznej.
Zamek (pałac) w Mosznej jest największą rezydencją na Opolszczyźnie i jedną z naoryginalniejszych w całej Polsce. Obecna budowla powstała na przełomie XIX i XX w. po tym, jak pierwotny barokowy pałac z połowy XVIII w. częściowo spłonął. W wyniku odbudowy powstał piękny, neogotycko-neorenesansowy zamek, posiadający – zgodnie z zamysłem ówczesnych właścicieli, rodziny pruskich potentatów przemysłowych Tiele-Wincklerów – 365 pomieszczeń oraz... 99 wież i wieżyczek, które są swoistym znakiem rozpoznawczym obiektu. Zamek otoczony jest pięknym, ponad dwustuhektarowym parkiem.
W trakcie zwiedzania obejrzymy zamkowe sale i komnaty, m.in. poczekalnię dla gości, dawną salę lustrzaną, bibliotekę, galerię, pokój hrabiego oraz kaplicę.

*Pobyt na Górze Świętej Anny.
Góra Świętej Anny to bardzo ciekawy zabytkowy zespół kulturowo-przyrodniczy. Nazwę tą nosi zarówno największe wzniesienie (406 m) Masywu Chełmskiego na Wyżynie Śląskiej, jak i wieś połozona na jej stokach, znana ze znajdującego się tu sanktuarium oraz walk toczonych podczas III Powstania Śląskiego w 1921 r.
Podczas spaceru, obejrzymy m.in.: sanktuarium – kościół klasztorny franciszkanów z XV-wieczną, cudowną figurą Świętej Anny Samotrzeciej, kalwarię – zespół XVIII-wiecznych kaplic tworzących Drogę Męki Pańskiej i Dróżki Matki Boskiej, a także Pomnik Czynu Powstańczego dłuta Xawerego Dunikowskiego oraz amfiteatr wybudowany w miejscu dawnego kamieniołomu wapienia.

Cena:
165 zł
Cena obejmuje: przejazd autokarem, obsługę pilota, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (zamek w Mosznej) wraz z obsługą przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 15 marca 2020 r. o godz. 6.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 20.30.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 20 osób.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl .

fot. Poconaco (Wikimedia), Błażej Duk (Wikimedia)


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526