logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
OŁOMUNIEC, KROMIERZYŻ i okolice (CZECHY)

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na dwudniową wycieczkę autokarową do Czech "Ołomuniec, Kromierzyż i okolice", która odbędzie się w sobotę i niedzielę 22-23 sierpnia 2015 r.

W programie wycieczki m.in.:

* Zwiedzanie wspaniałego kompleksu pałacu arcybiskupów ołomunieckich oraz ogrodów w mieście Kromierzyż, w 1998 r. wpisanych na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO, a także spacer po miejscowej starówce. W trakcie zwiedzania obejrzymy reprezentacyjne sale pałacowe oraz przepiękny ogród kwiatowy. Zainteresowane osoby będą także miały okazję wyjść na wieżę z tarasem widokowym, obejrzeć oryginalne pomieszczenie w formie stylizowanej groty skalnej – sala terrena, z której prowadzi wyjście do ogrodu pałacowego, a także zwiedzić pałacową galerię obrazów, z niezwykle cenną kolekcją dzieł dawnych mistrzów, takich jak m.in. Tycjan, J Brueghel, A. van Dyck, czy L. Cranach).

* Spacer po Ołomuńcu, historycznej stolicy Moraw, w trakcie którego obejrzymy m.in. Górny Rynek z ratuszem i ogromną kolumną Trójcy Przenajświętszej, wpisaną w 2000 r. na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO, Dolny Rynek, katedrę pw. św. Wacława i inne wspaniałe kościoły.

* Zwiedzanie Zbraszowskiej Jaskini Aragonitowej położonej na terenie Hranickiego Krasu oraz spacer nad jaskinię Hranicka Przepaść, najgłębszą w Czechach.

* Wizyta w znanym morawskim ośrodku pielgrzymkowym - na Świętej Górce (Svatý Kopeček) na obrzeżach Ołomuńca.

Cena:
299zł
Cena obejmuje: przejazd autokarem, nocleg w dwu- lub trzyosobowym pokoju z łazienką w hotelu Hvězda** w Kromierzyżu, obiadokolację oraz śniadanie, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW i KL.
W przypadku wyjazdu rodzinnego minimum trzech osób (mama+tata+dziecko/dzieci lub jeden z rodziców + minimum dwoje dzieci) cena wycieczki dla trzeciej (i kolejnych) osób wynosi 160 zł.
Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Koszty biletów wyniosą – w zależności od ilości zwiedzanych obiektów (nie każdy będzie musiał zwiedzać wszystko) – ok. 400–450 koron czeskich (równowartość ok. 70 zł).

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 22 sierpnia 2015 r. o godz. 6.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 23 sierpnia ok. godz. 20.00.


Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.30-13.30.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 20 osób.
Ze względu na konieczność opłacenia zaliczki za nocleg, bardzo proszę o możliwie szybkie deklaracje chęci wzięcia udziału w wycieczce – do 30 lipca (nie związane z natychmiastową wpłatą – wpłat za wycieczkę można będzie dokonywać od 23 lipca). Jest to w przypadku tej wycieczki absolutnie niezbędne, ponieważ ze względu na szczyt sezonu turystycznego najpóźniej do 1 sierpnia muszę ostatecznie zadeklarować nocleg.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl.


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526