logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
PRZEDŚWIĄTECZNY OŁOMUNIEC i JEGO... SERKI (CZECHY)

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową do Czech "Przedświąteczny Ołomuniec i jego... serki", która odbędzie się w niedzielę 8 grudnia 2019 r.

W programie wycieczki:

* Pobyt na Jarmarku Bożonarodzeniowym w historycznej stolicy Moraw – Ołomuńcu.
Choć świąteczne kiermasze są popularnym celem grudniowych wyjazdów, to zazwyczaj w ofertach organizatorów turystyki znajdują się targi w Pradze, Dreźnie, Wiedniu czy innych dużych miastach, natomiast Ołomuniec jest przeważnie pomijany, choć leży znacznie bliżej, a tutejszy jarmark uchodzi za jeden z najatrakcyjniejszych w Czechach.
Ołomuniecki kiermasz zwany jest potocznie „jarmarkiem ponczowym”, ponieważ obfitość i różnorodność gatunków tego rozgrzewającego trunku, jest niemal jego znakiem rozpoznawczym. Ponadto handlarze oferują tu sporo innych towarów, krzepiących zarówno ciało, jak i duszę, a wszystko to dzieje się w uroczej scenerii dwóch głównych staromiejskich placów: Górnego i Dolnego Rynku.

* Poza pobytem na jarmarku, zainteresowane osoby będą mogły udać się na spacer po zabytkowej ołomunieckiej starówce, podczas którego obejrzymy m.in.: ratusz i ogromną kolumnę Trójcy Przenajświętszej, wpisaną w 2000 r. na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO, katedrę pw. św. Wacława, kaplicę pw. św. Jana Sarkandra – miejsce męczeńskiej śmierci tego świętego – oraz zespół barokowych fontann miejskich.

* Dodatkową atrakcją wyjazdu będzie zwiedzanie Muzeum Twarożków Ołomunieckich w miejscowości Loštice. Tradycyjne serki (twarożki) ołomunieckie produkowane w zakładzie w Lošticach są jednym z najbardziej znanych produktów regionalnych Moraw. Ekspozycja muzeum przedstawia historię powstałego w 1876 r. zakładu oraz proces produkcji tych przysmaków, słynących zwłaszcza z wyjątkowego – nazwijmy to delikatnie – zapachu ;-)

Cena:
165 zł + bilety wstępu.
Cena obejmuje: przejazd autokarem, obsługę pilota, ubezpieczenie NNW i KL.
Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Wynoszą one:
Muzeum Twarożków Ołomunieckich: 60 koron czeskich (bilety normalne), 40 koron czeskich (bilety ulgowe dla dzieci, młodzieży, studentów i osób powyżej 65 roku życia).

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 8 grudnia 2019 r. o godz. 6.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 22.30.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 22 osób.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl.

fot. Jan Prochazka, Petr Brož (Wikipedia), www.tvaruzky.cz


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526