logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
OPOLE i ZAMEK w BRZEGU

Pozostały 4 wolne miejsca.

W związku ze zwiększeniem obostrzeń epidemicznych na Słowacji i odwołaniem wycieczki „Bańska Bystrzyca i okolice”, firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Opole i zamek w Brzegu", która odbędzie się w niedzielę 8 sierpnia 2021 r.

W programie wycieczki:

*Zwiedzanie Opola.
Opole należy do najstarszych miast w Polsce. Istniało już za czasów pierwszych Piastów, a w okresie rozbicia dzielnicowego, w XII/XIII w. w wyniku jednego z pierwszych podziałów historycznego Śląska, stało się stolicą księstwa, którego obszar pokrywa się generalnie z terenami określonymi później jako Górny Śląsk (obok Dolnego Śląska ze stolicą we Wrocławiu).
Podczas spaceru po mieście obejrzymy m.in. takie miejsca związane z jego wielowiekową historią, jak: Rynek miasta lokacyjnego wraz z XIX-wiecznym ratuszem, Mały Rynek, urokliwe uliczki miejskie oraz tzw. Most Groszowy nad kanałem Młynówki, opolską katedrę i inne kościoły, a także główny deptak miejski – ulicę Krakowską i tzw. Opolską Wenecję nad Młynówką.
Opole znane jest wszystkim jako „Stolica Polskiej Piosenki” dzięki odbywającym się tu corocznie od 1963 r. festiwalom. Podczas wizyty w mieście nie może więc zabraknąć także odwiedzin słynnego opolskiego amfiteatru położonego na wyspie Pasieka w sąsiedztwie Wieży Piastowskiej, będącej pozostałością dawnego zamku książęcego. Zwiedzimy Muzeum Polskiej Piosenki, w którym będziemy mieli okazję zapoznać się m. in. z historią opolskich festiwali, a także obejrzymy Aleję Gwiazd Polskiej Piosenki.

*Zwiedzanie zamku Piastów Śląskich w Brzegu.
Zamek w Brzegu wraz z kaplicą pw. św. Jadwigi, będącą nekropolią Piastów Śląskich linii stanowią jeden z najcenniejszych zespołów zabytkowych Śląska i jedną z ważniejszych rezydencji książęcych na terenie naszego kraju, od 2018 r. wpisaną na listę Pomników Historii Polski. Po XVI-wiecznej przebudowie jest to także jeden z cenniejszych zamków renesansowych w Europie środkowej ze szczególnie efektownym i oryginalnym budynkiem bramnym.
Zamek stanowił ośrodek władzy Piastów legnicko-brzeskich, stanowiących najdłużej żyjącą linię tej słynnej dynastii (ostatni jej przedstawiciel zmarł dopiero w 1675 r.). Z historią rezydencji oraz dynastii zapoznamy się zwiedzając mające swą siedzibę na zamku Muzeum Piastów Śląskich.

Cena:
229 zł (cena normalna) / 219 zł (cena dla dzieci i młodzieży szkolnej, emerytów i rencistów).
Cena obejmuje: przejazd autokarem, obsługę pilota, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu) wraz z obsługą przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 8 sierpnia 2021 r. o godz. 5.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 22.00.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 20 osób.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl .

Uwaga! Realizacja wycieczki uzależniona jest od aktualnie obowiązujących obostrzeń epidemicznych.

fot. Bieniecki Piotr (Wikipedia), Adaś17 (Wikipedia), Jerzy Strzelecki (Wikipedia)


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526