logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
POLSKA ORAWA

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale „Ziemi Babiogórskiej” PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Polska Orawa", która odbędzie się w sobotę 12 lipca 2014 r. Podczas wycieczki zwiedzimy ten fragment Orawy, pięknej i bardzo atrakcyjnej turystycznie krainy historyczno-geograficznej, wchodzącej przez wiele stuleci w skład Królestwa Węgier, który po I wojnie światowej została włączona do Polski.

W programie wycieczki:

* Spacer z Podwilka do Orawki i wizyta na zapomnianym cmentarzu żydowskim.

* Zwiedzanie drewnianego kościoła w Orawce, jednego z najcenniejszych zabytków drewnianej architektury sakralnej w Polsce południowej, słynącego ze wspaniałej polichromii.

* Przejazd przez orawskie miejscowości (Jabłonka, Chyżne, Lipnica Wielka, Zubrzyca Dolna, Zubrzyca Górna) i oglądanie przykładów typowej dla tego regionu małej architektury sakralnej - kapliczek wykonywanych przez kamieniarzy z Orawskiego Białego Potoku na Słowacji.

* Zwiedzanie Orawskiego Parku Etnograficznego w Zubrzycy Górnej, skansenu zaliczanego do najciekawszych i najcenniejszych w naszym kraju, skupionego wokół zabudowań dworu Moniaków, orawskiego rodu nobilitowanych sołtysów..

Cena:
90 zł
85 zł - emeryci, renciści, młodzież szkolna, studenci

Cena obejmuje: przejazd autokarem, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów (Orawski Park Etnograficzny; całość - dwa sektory, nowy i stary), ubezpieczenie NNW, obsługę przewodnicką.
Cena nie obejmuje kosztów zwiedzania kościoła w Orawce (4 zł od osoby).

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 12 lipca 2014 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 19.00.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.00.
Ilość miejsc ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń.


Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526