logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
WIELKOPOLSKIE PAŁACE i PARK NARODOWY

Firma EMELTUR oraz Oddział "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na dwudniową wycieczkę autokarową "Wielkopolskie pałace i park narodowy", która odbędzie się w sobotę i niedzielę 16-17 września 2023 r.

W programie wycieczki:

Sobota:
*Zwiedzanie zespołu klasztornego Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri (filipinów) w Gostyniu-Głogówku. Ten wpisany na listę „Pomników Historii” piękny, barokowy kompleks sakralny wzniesiony w XVII-XVIII w. na tzw. Świętej Górze, nawiązuje swą architekturą do świątyni Santa Maria della Salute w Wenecji, co jest ewenementem na ziemiach polskich. W trakcie zwiedzania obejrzymy bazylikę z cudownym obrazem Matki Bożej Świętogórskiej i podziemiami, część klasztoru oraz przyklasztorne ogrody.

*Zwiedzanie Pracowni Literackiej Arkadego Fiedlera w Puszczykowie. Książki podróżnicze A. Fiedlera (m.in. „Ryby śpiewają w Ukajali” czy „Kanada pachnąca żywicą”) stanowiły niegdyś obowiązkowy element każdej biblioteczki, podobnie jak równie znany „Dywizjon 303”. Pisarz mieszkał i pochowany został w podpoznańskim Puszczykowie, gdzie wciąż żyje jego rodzina, prowadząc poświęcone mu muzeum, które odwiedzimy.

*Spacer po Wielkopolskim Parku Narodowym, jednym z ulubionych miejsc wypoczynku mieszkańców Poznania, chroniącym różne formy krajobrazu polodowcowego oraz naturalne zbiorowiska roślinne i związane z nimi zwierzęta. Podczas spaceru obejrzymy m.in. rynnowe Jezioro Góreckie, jedno z najcenniejszych na terenie parku, a także niewielkie jezioro Kociołek.

Niedziela:
*Zwiedzanie zespołu zamkowo-parkowego w Kórniku („Pomnik Historii”). W oryginalnym, neogotyckim zamku w XIX w. jego właściciel, Tytus Działyński, stworzył swego rodzaju „Museum Polonicum”, gromadząc kolekcję narodowych pamiątek, a jedne z jego następców, znany m.in. ze swej patriotycznej działalności w Zakopanem i Tatrach Władysław Zamoyski przekazał te dobra państwu, tworząc zrąb istniejącej do dzisiaj i zarządzającej obiektem Biblioteki Kórnickiej Polskiej Akademii Nauk. Oprócz zamku i kościoła (nekropolii rodowej właścicieli Kórnika) obejrzymy także przyzamkowy park, wspaniałe arboretum o powierzchni ok. 36 ha, a jeśli wystarczy nam czasu, odwiedzimy też położony nad brzegiem Jeziora Kórnickiego dawny zespół folwarczny Prowent, gdzie w jednej z dawnych oficyn przyszła na świat noblistka Wisława Szymborska.

*Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego w Rogalinie (także „Pomnik Historii”), będącego od lat 70. XVIII w. aż do wybuchu II wojny światowej siedzibą kolejnego zasłużonego polskiego rodu – Raczyńskich. W trakcie zwiedzania obejrzymy dostojny, barokowo-klasycystyczny pałac i jego wnętrza, galerię obrazów z kolekcji Edwarda Aleksandra Raczyńskiego z dziełami takich mistrzów, jak m.in. Jacek Malczewski, Wojciech Kossak, Stanisław Wyspiański czy Józef Mehoffer, galerię antenatów (portrety członków rodziny Raczyńskich) i tzw. gabinet londyński Edwarda Bernarda Raczyńskiego, prezydenta RP na uchodźstwie w latach 1979-1986, a także powozownię. Podejdziemy także pod XIX-wieczny, wzorowany na starorzymskiej świątyni „Maison Carrée” z francuskiego Nimes, klasycystyczny kościół – mauzoleum Raczyńskich i pospacerujemy po przypałacowym rokokowym ogrodzie i parku, w którym rosną słynne dęby rogalińskie.

Cena:
660 zł (cena normalna) / 630 zł (cena ulgowa dla emerytów, rencistów, młodzieży szkolnej i studentów do 26 roku życia)
Cena obejmuje: przejazd autokarem, ewentualne opłaty parkingowe, nocleg w pokojach dwu- lub trzyosobowych z łazienkami w hotelu „Podróżnik”** w Koszutach wraz z obiadokolacją i śniadaniem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wraz z obsługą przewodników lokalnych (zespół klasztorny filipinów w Gostyniu-Głogówku, Muzeum Pracownia Literacka Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, Muzeum – Zamek w Kórniku, Arboretum Kórnickie, Muzeum – Pałac w Rogalinie, w tym: wnętrza pałacowe, galeria obrazów, galeria antenatów, gabinet londyński E. B. Raczyńskiego, powozownia), obsługę pilota podczas całej wycieczki, ubezpieczenie NNW, obowiązkowe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 16 września 2023 r. o godz. 3.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej nocą z niedzieli na poniedziałek 17/18 września 2023 r. ok. godz. 1.00.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 25 osób.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-14.00 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl .


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526