logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
SULOWSKIE SKAŁY i ŻYLINA (SŁOWACJA)

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową na Słowację "Sulowskie Skały i Żylina", która odbędzie się w niedzielę 13 września 2020 r.

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie Sulowskich Skał, pięknego „skalnego miasta” objętego ochroną rezerwatową, położonego w Górach Strażowskich. Sulowskie Skały to labirynt przepięknych skał zbudowanych z wapieni i wapiennych zlepieńców, rozdzielonych głębokimi wąwozami, ale i obszar bardzo bogaty przyrodniczo – jest to np. najbogatsze stanowisko orchidei na terenie całej Słowacji.
Osoby bardziej zaawansowane w pieszych wycieczkach będą miały okazję przejść bardzo atrakcyjną i piękną krajobrazowo trasę po najciekawszych zakątkach Sulowskich Skał, podczas których zobaczymy m.in. najbardziej znaną tutejszą formację skalną – tzw. Bramę Gotycką (potężne okno skalne o ponad trzynastometrowej średnicy) oraz ruiny zamku Súľov, jednej z najbardziej tajemniczych i najrrudniej dostępnych dawnych warowni na terenie obecnej Słowacji. Długość trasy wynosi ok. 9 km, planowany czas przejścia – ok 3,5 godziny. Pozostali uczestnicy wycieczki będą mogli natomiast w tym samym czasie udać się na łatwy spacer podnóżami skalnego grzebienia i odwiedzić położoną w kotlinie u jego stóp wioskę Súľov.

* Spacer po centrum Żyliny, największego miasta północno-zachodniej Słowacji (ponad 80 tys. mieszkańców), zwaną „perłą na Wagu”. Na zabytkowej starówce obejrzymy m.in. rynek z miejskim ratuszem, stojący na miejscu średniowiecznego zamku kościół farny Trójcy Świętej z ok. 1400 r. (obecnie katedra) wraz z tzw. wieżą Buriana – jedną z najstarszych renesansowych dzwonnic na Słowacji oraz stojącą w pobliżu oryginalną synagogę z 1932 r. Obejrzymy także najstarszą świątynię w Żylinie – XIII-wieczny, mały, późnoromański kościół św. Stefana w dzielnicy Zawodzie.

Cena:
160 zł
Cena obejmuje: przejazd autokarem, obsługę pilota, ubezpieczenie NNW i KL.
Podczas przejazdu autokarem obowiązuje zakrycie ust i nosa.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 13 września 2020 r. o godz. 6.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 18.45.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 20 osób.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl.

fot. Juloml (Wikimedia), helix84 (Wikimedia)


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526