logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka piesza
SZLAK ORLICH GNIAZD (część I)

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową pieszą wycieczkę "SZLAK ORLICH GNIAZD (część I)".

Wycieczka odbędzie się od piątku do niedzieli, 6-8 maja 2016 r. i będzie prowadzić na trasie:

I dzień: Kraków – Giebułtów – Ojców – Wola Kalinowska.
II dzień: Wola Kalinowska - Pieskowa Skała – Sułoszowa – Olewin - (Olkusz).
III dzień: (Olkusz) - Olewin - Rabsztyn – Jaroszowiec – Golczowice.

Długość trasy pieszej: 58,5 km (19,5 km + 24 km + 15 km).

Przewidywany czas przejścia: ok. 19,5 godziny (ok. 6,5 godz. + ok. 8 godz. + ok. 5 godz.).

Charakterystyka trasy: Wycieczka będzie biegła jednym z najbardziej znanych szlaków turystycznych w Polsce – Szlakiem Orlich Gniazd, poprowadzonym z Krakowa do Częstochowy i liczącym łącznie ok. 165 km długości. W tym roku pokonamy pierwszą część szlaku, na kolejne dwa lata zaplanowane jest przejście pozostałych dwóch odcinków.
Szlak Orlich Gniazd biegnie przez malownicze tereny Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, wśród jasnych, wapiennych skałek, ocienionych dolin, płaskich, słonecznych pól i lasów, a jego „znakiem szczególnym” są liczne ruiny średniowiecznych warowni, chroniących niegdyś granicy polsko-śląskiej. To właśnie one, zwane „orlimi gniazdami”, dały trasie swoją nazwę.
Podczas tegorocznej wycieczki zwiedzimy m.in.: ruiny warowni w Ojcowie i Rabsztynie, najlepiej zachowany zamek w Pieskowej Skale, przejdziemy wzdłuż całej niemal doliny Prądnika, najpiękniejszej z podkrakowskich dolinek, której bezcenne walory przyrodniczo-krajobrazowe chroni Ojcowski Park Narodowy, poznamy rezerwat przyrody „Pazurek”, odwiedzimy niedawno zrekonstruowany, w pełni działający młyn Boronia w Grodzisku, a także obejrzymy cenne zabytki architektury sakralnej, jak zespół kościoła i pustelni bł. Salomei w Grodzisku i XVII-wieczny kościół w Giebułtowie.

Cena:
255 zł (przy udziale 8-11 osób) lub 230 zł (przy udziale minimum 12 osób).
Cena obejmuje: nocleg w Gospodarstwie Agroturystycznym w Woli Kalinowskiej k/Ojcowa (pokoje dwu-, trzy- lub czteroosobowe - część z łazienkami), nocleg w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Olkuszu (pokoje kilkuosobowe bez łazienek), bilety na przejazd pociągiem z Suchej Beskidzkiej do Krakowa i komunikacją miejską w Krakowie na początek szlaku, transport wynajętym busem podczas powrotu do Suchej Beskidzkiej, ubezpieczenie NNW oraz obsługę przewodnicką.
Cena nie obejmuje ewentualnych biletów wstępu do obiektów zwiedzanych podczas wycieczki (np. ruiny zamków w Ojcowie i Rabsztynie, zamek w Pieskowej Skale, Centrum Edukacyjno-Muzealne Ojcowskiego Parku Narodowego w Ojcowie). Łączna cena wszystkich wstępów do ww. obiektów to ok. 30 zł.
Wycieczka odbędzie się po zgłoszeniu minimum 8 osób.
Uwaga! Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, dlatego w razie rezygnacji z udziału w niej zwrócone koszty będą pomniejszone o opłaty za noclegi i proporcjonalną część kosztów transportu busem w drodze powrotnej.

Zbiórka przed budynkiem stacji kolejowej w Suchej Beskidzkiej w piątek 6 maja 2016 r. o godz. 6.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 8 maja 2016 r. ok. godz. 19.00.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki:
tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) lub e-mail: poczta@emeltur.pl


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526