logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka piesza
SZLAK ORLICH GNIAZD (część II)

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową pieszą wycieczkę "SZLAK ORLICH GNIAZD (część II)".

Wycieczka odbędzie się od piątku do niedzieli, 5-7 maja 2017 r. i będzie prowadzić na trasie:

I dzień: Golczowice – Bydlin – Smoleń.
II dzień: Smoleń - Pilica – Podzamcze.
III dzień: Podzamcze - Zawiercie Karlin – Zawiercie Żerkowice.

Długość trasy pieszej: 42 km (19 km + 15 km + 8 km).

Przewidywany czas przejścia: ok. 16 godzin (ok. 7 godz. + ok. 6 godz. + ok. 3 godz.).

Charakterystyka trasy: Wycieczka będzie prowadzić odcinkiem jednego z najbardziej znanych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, poprowadzonego z Krakowa do Częstochowy i liczącego łącznie ok. 165 km długości. W ubiegłym roku pokonaliśmy pierwszą część szlaku, z Krakowa do Golczowic, teraz czas na kolejny odcinek.
Szlak Orlich Gniazd biegnie przez malownicze tereny Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, wśród jasnych, wapiennych skałek, ocienionych dolin, płaskich, słonecznych pól i lasów, a jego „znakiem szczególnym” są liczne ruiny średniowiecznych warowni, chroniących niegdyś granicy polsko-śląskiej. To właśnie one, zwane „orlimi gniazdami”, dały trasie swoją nazwę.
Na trasie tegorocznej wycieczki znajdą się m.in.: ruiny warowni w Bydlinie i Smoleniu, uważane za jedne z najpiękniejszych - o ile nie najpiękniejsze w ogóle na Szlaku Orlich Gniazd - ruiny zamku "Ogrodzieniec" w Podzamczu, a także cmentarz legionistów polskich z okresu I wojny światowej w Bydlinie, malownicza Dolina Wodącej, zabytkowe miasteczko Pilica, rekonstrukcja grodu średniowiecznego na górze Birów i in.

Cena:
275 zł
Cena obejmuje: nocleg w gospodarstwie agroturystycznym w Smoleniu (pokoje kilkuosobowe ze wspólną łazienką), nocleg w obiekcie „Pokoje gościnne w Ratuszu” w Ogrodzieńcu (pokoje trzy- i czteroosobowe z łazienkami), bilety na przejazdy komunikacją publiczną (bus, autobus) z Suchej Beskidzkiej do Krakowa, z Krakowa do Olkusza i z Olkusza do Golczowic, transport wynajętym busem podczas powrotu do Suchej Beskidzkiej, ubezpieczenie NNW oraz obsługę pilocką / przewodnicką.
Cena nie obejmuje ewentualnych biletów wstępu do obiektów zwiedzanych podczas wycieczki (np. ruiny zamku w Smoleniu, ruiny zamku "Ogrodzieniec", gród na górze Birów). Łączna cena wszystkich wstępów do ww. obiektów to ok. 25 zł.
Uwaga! Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, dlatego w razie rezygnacji z udziału w niej zwrócone koszty będą pomniejszone o opłaty za noclegi i proporcjonalną część kosztów transportu busem w drodze powrotnej.

Zbiórka na przystanku busów obok Powiatowego Urzędu Pracy w Suchej Beskidzkiej w Suchej Beskidzkiej w piątek 5 maja 2017 r. o godz. 5.15, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 7 maja 2017 r. ok. godz. 19.00.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki:
tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) lub e-mail: poczta@emeltur.pl

Uwaga! Pozostały jedynie dwa wolne miejsca!

fot. Jakub Hałun, Łukasz Śmigasiewicz, Marcin Szala / Wikipedia


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526