logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka piesza
SZLAK ORLICH GNIAZD (część IV)

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową pieszą wycieczkę "SZLAK ORLICH GNIAZD (część IV)".

Wycieczka odbędzie się od piątku do niedzieli 14-16 czerwca 2019 r. i będzie prowadzić na trasie:

I dzień: Złoty Potok - Zrębice - Olsztyn.
II dzień: Olsztyn – Częstochowa.
III dzień: Częstochowa (spacer po mieście).

Długość trasy pieszej: 33 km (16 km + 17 km).

Przewidywany czas przejścia: ok. 12 godzin (ok. 6 godz. + ok. 6 godz.).

Charakterystyka trasy: Wycieczka będzie prowadzić, już po raz czwarty, odcinkiem jednego z najbardziej znanych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, poprowadzonego z Krakowa do Częstochowy i liczącego łącznie ok. 165 km długości.
Szlak Orlich Gniazd biegnie przez malownicze tereny Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, wśród jasnych, wapiennych skałek, ocienionych dolin, płaskich, słonecznych pól i lasów, a jego „znakiem szczególnym” są liczne ruiny średniowiecznych warowni, chroniących niegdyś granicy polsko-śląskiej. To właśnie one, zwane „orlimi gniazdami”, dały trasie swoją nazwę.
W tym roku osiągamy „metę” szlaku, miasto Częstochowę, ale wcześniej na trasie czekają nas kolejne atrakcje, takie jak m.in.: zespół pałacowo-parkowy w Złotym Potoku, uroczy, XVIII-wieczny kościół drewniany w Zrębicach, rezerwat przyrody „Sokole Góry” czy ostatnie, niezwykle efektowne „orle gniazdo” – ruiny zamku w Olsztynie.

Cena:
345 zł
Cena obejmuje: transport busem, dwa noclegi w obiekcie „Pod Aniołami” w Olsztynie (pokoje dwu- lub trzyosobowe z łazienkami), obsługę pilocką oraz ubezpieczenie NNW.
Cena nie obejmuje ewentualnych biletów wstępu do obiektów zwiedzanych podczas wycieczki (np. Muzeum Z. Krasińskiego w dworku w Złotym Potoku, ruiny zamku w Olsztynie). Łączna cena wstępów do ww. obiektów to ok. 15 zł.
Uwaga! Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, dlatego w razie rezygnacji z udziału w niej zwrócone koszty będą pomniejszone o opłaty za noclegi oraz proporcjonalną część opłaty za wynajem busa.

Wyjazd:
sprzed dworca kolejowego w Suchej Beskidzkiej w piątek 14 czerwca 2019 r. o godz. 6.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 16 czerwca 2019 r. ok. godz. 18.00.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki:
tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) lub e-mail: poczta@emeltur.pl

fot. Chrumps (Wikipedia), Marcin Szala (Wikipedia), Aw58 (Wikipedia)


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526