logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
WROCŁAW i PODZIEMNY KOMPLEKS "RIESE"

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na dwudniową wycieczkę autokarową "Wrocław i podziemny kompleks 'Riese'", która odbędzie się w sobotę i niedzielę 21-22 kwietnia 2018 r.

W programie wycieczki:

sobota
* Zwiedzanie słynnego kompleksu „Riese” („Olbrzym”) w Górach Sowich, potężnego podziemnego miasta, budowanego na rozkaz Adolfa Hitlera podczas II wojny światowej w niewyjaśnionym dotąd celu, w tym:
- zwiedzanie kompleksu „Włodarz”, największego spośród obiektów projektu „Riese”, położonego na zboczu góry o tej samej nazwie, w tym: zwiedzanie części naziemnej i dwóch poziomów podziemi, spływ łodzią po zalanej części podziemi, projekcja filmu o „Riese” w podziemnym kinie
oraz
- zwiedzanie sztolni walimskich w kompleksie „Rzeczka”.

* Zwiedzanie zamku „Grodno” w Zagórzu Śląskim, jednej z najlepiej zachowanych dolnośląskich warowni, wzniesionej w XIII w. jako jeden z punktów broniących granicy księstwa świdnicko-jaworskiego.

* W związku z faktem, że obiekt noclegowy znajduje się w odległości 30-40 min. przejazdem autobusem miejskim od centrum Wrocławia, istnieje możliwość wieczornego spaceru po Wrocławiu dla osób zainteresowanych.

niedziela
* Zwiedzanie Wrocławia, w tym m.in:
- spacer po historycznym centrum Wrocławia (m.in. Stare Miasto z ratuszem, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego ze słynną Aulą Leopoldina, Oratorium Marianum i Wieżą Matematyczną, Ostrów Tumski z katedrą, kościół pw. św. Marii Magdaleny wraz z Mostkiem Pokutnic),
- zwiedzanie rotundy Panoramy Racławickiej – gigantycznego malowidła (15 x 114 m) autorstwa Jana Styki i Wojciecha Kossaka, poświęconego bitwie powstańców polskich pod dowództwem Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi, stoczonej 4 kwietnia 1794 r. pod Racławicami,
- wizyta w zbudowanej w latach 1911-1913 Hali Stulecia, najsłynniejszego dzieła wrocławskiego modernizmu; w momencie powstania hala posiadała żelbetowe przekrycie o największej rozpiętości na świecie, w 2006 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO,
- spacer po oryginalnym Ogrodzie Japońskim w Parku Szczytnickim,
- dodatkowo dla chętnych – wyjazd na taras widokowy na 49. piętrze wieżowca Sky Tower, najwyższej położony punkt widokowy tego typu w Polsce (w miarę wolnych terminów – o chęci skorzystania z tego punktu programu bardzo proszę informować w momencie zapisu na wycieczkę).

Cena:
434 zł (cena normalna) / 414 zł (cena ulgowa dla uczniów i studentów oraz emerytów i rencistów) - przy udziale 25-30 osób
409 zł (cena normalna) / 389 zł (cena ulgowa dla uczniów i studentów oraz emerytów i rencistów) - przy udziale minimum 31 osób
Uczestnik wycieczki wpłaca kwotę minimalną (odpowiednio: 414 zł lub 389 zł), jednocześnie zobowiązując się – w razie niezgłoszenia się minimum 31 uczestników wycieczki – do pokrycia dodatkowej kwoty (25 zł) w autokarze w dniu rozpoczęcia wycieczki.
Cena obejmuje: przejazd autokarem, nocleg w pokojach dwu- lub trzyosobowych z łazienkami wraz z obiadokolacją i śniadaniem w obiekcie „Noclegi Siechnice” w Siechnicach pod Wrocławiem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (kompleks „Włodarz”, sztolnie walimskie, zamek „Grodno” oraz Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, „Panorama Racławicka”, Mostek Pokutnic, Ogród Japoński i Hala Stulecia we Wrocławiu) wraz z obsługą przewodników miejscowych, obsługę pilocką podczas całej wycieczki, obsługę przewodnika miejskiego po Wrocławiu, ewentualne opłaty parkingowe, ubezpieczenie NNW.
Cena nie obejmuje: opłaty za wyjazd na taras widokowy Sky Tower (16 zł – bilet normalny, 10 zł – bilet ulgowy dla dzieci, młodzieży i studentów oraz emerytów i rencistów).

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 21 kwietnia 2018 r. o godz. 3.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 22 kwietnia 2018 r. ok. godz. 22.30.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 25 osób.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl .

fot. Lestat (Wikipedia), Przykuta (Wikipedia), Spook (Wikipedia)


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526