logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
WROCŁAW i PODZIEMNY KOMPLEKS "RIESE"

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na dwudniową wycieczkę autokarową "Wrocław i podziemny kompleks 'Riese'", która odbędzie się w sobotę i niedzielę 21-22 kwietnia 2018 r.

W programie wycieczki:

sobota
* Zwiedzanie słynnego kompleksu „Riese” („Olbrzym”) w Górach Sowich, potężnego podziemnego miasta, budowanego na rozkaz Adolfa Hitlera podczas II wojny światowej w niewyjaśnionym dotąd celu, w tym:
- zwiedzanie kompleksu „Włodarz”, największego spośród obiektów projektu „Riese”, położonego na zboczu góry o tej samej nazwie, w tym: zwiedzanie części naziemnej i dwóch poziomów podziemi, spływ łodzią po zalanej części podziemi, projekcja filmu o „Riese” w podziemnym kinie
oraz
- zwiedzanie sztolni walimskich w kompleksie „Rzeczka”.

* Zwiedzanie zamku „Grodno” w Zagórzu Śląskim, jednej z najlepiej zachowanych dolnośląskich warowni, wzniesionej w XIII w. jako jeden z punktów broniących granicy księstwa świdnicko-jaworskiego.

* W związku z faktem, że obiekt noclegowy znajduje się w odległości 30-40 min. przejazdem autobusem miejskim od centrum Wrocławia, istnieje możliwość wieczornego spaceru po Wrocławiu dla osób zainteresowanych.

niedziela
* Zwiedzanie Wrocławia, w tym m.in:
- spacer po historycznym centrum Wrocławia (m.in. Stare Miasto z ratuszem, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego ze słynną Aulą Leopoldina, Oratorium Marianum i Wieżą Matematyczną, Ostrów Tumski z katedrą, kościół pw. św. Marii Magdaleny wraz z Mostkiem Pokutnic),
- zwiedzanie rotundy Panoramy Racławickiej – gigantycznego malowidła (15 x 114 m) autorstwa Jana Styki i Wojciecha Kossaka, poświęconego bitwie powstańców polskich pod dowództwem Tadeusza Kościuszki z wojskami rosyjskimi, stoczonej 4 kwietnia 1794 r. pod Racławicami,
- wizyta w zbudowanej w latach 1911-1913 Hali Stulecia, najsłynniejszego dzieła wrocławskiego modernizmu; w momencie powstania hala posiadała żelbetowe przekrycie o największej rozpiętości na świecie, w 2006 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO,
- spacer po oryginalnym Ogrodzie Japońskim w Parku Szczytnickim,
- dodatkowo dla chętnych – wyjazd na taras widokowy na 49. piętrze wieżowca Sky Tower, najwyższej położony punkt widokowy tego typu w Polsce (w miarę wolnych terminów – o chęci skorzystania z tego punktu programu bardzo proszę informować w momencie zapisu na wycieczkę).

Cena:
434 zł (cena normalna) / 414 zł (cena ulgowa dla uczniów i studentów oraz emerytów i rencistów) - przy udziale 25-30 osób
409 zł (cena normalna) / 389 zł (cena ulgowa dla uczniów i studentów oraz emerytów i rencistów) - przy udziale minimum 31 osób
Uczestnik wycieczki wpłaca kwotę minimalną (odpowiednio: 414 zł lub 389 zł), jednocześnie zobowiązując się – w razie niezgłoszenia się minimum 31 uczestników wycieczki – do pokrycia dodatkowej kwoty (25 zł) w autokarze w dniu rozpoczęcia wycieczki.
Cena obejmuje: przejazd autokarem, nocleg w pokojach dwu- lub trzyosobowych z łazienkami wraz z obiadokolacją i śniadaniem w obiekcie „Noclegi Siechnice” w Siechnicach pod Wrocławiem, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (kompleks „Włodarz”, sztolnie walimskie, zamek „Grodno” oraz Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, „Panorama Racławicka”, Mostek Pokutnic, Ogród Japoński i Hala Stulecia we Wrocławiu) wraz z obsługą przewodników miejscowych, obsługę pilocką podczas całej wycieczki, obsługę przewodnika miejskiego po Wrocławiu, ewentualne opłaty parkingowe, ubezpieczenie NNW.
Cena nie obejmuje: opłaty za wyjazd na taras widokowy Sky Tower (16 zł – bilet normalny, 10 zł – bilet ulgowy dla dzieci, młodzieży i studentów oraz emerytów i rencistów).

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 21 kwietnia 2018 r. o godz. 3.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 22 kwietnia 2018 r. ok. godz. 22.30.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 25 osób.
Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, że cena tej wycieczki jest naprawdę wysoka. Wyższa o ok. 50 zł od dwudniowej wycieczki do Warszawy w 2016 r. i o ok. 75 zł od również dwudniowej wycieczki do Zamościa w 2017 r. Wynika to z faktu, że program biletowanych wstępów jest bardzo bogaty, a takie atrakcje, jak „Panorama Racławicka” czy kompleks „Riese” kosztują naprawdę niemało. Łączna cena biletów wstępu do zwiedzanych obiektów wynosi ponad 100 zł i jest w sumie najwyższa spośród wszystkich wycieczek organizowanych dotąd przez firmę EMELTUR. Dlatego nie ma żadnej możliwości, aby cenę wycieczki obniżyć, choć łączy się to z tym, że prawdopodobne jest odwołanie wyjazdu ze względu na brak chętnych.
Jednocześnie ze względu na fakt, że Wrocław jest ostatnio bardzo modnym celem wycieczek, niezbędne jest jak najszybsze potwierdzenie rezerwacji noclegu. Z tego powodu bardzo proszę o deklaracje chęci wzięcia udziału w wycieczce w nieprzekraczalnym terminie do poniedziałku 26 lutego 2018 r. (a najlepiej znacznie wcześniej). Jeśli do tego dnia nie zgłosi się minimum 25 osób, wycieczka zostanie odwołana.
Podobnie jak praktykowałem to dotąd, deklaracja udziału w wycieczce nie łączy się z koniecznością wpłaty zaliczki, a wpłaty będą przyjmowane dopiero w ciągu ostatnich czterech tygodni przed terminem wyjazdu. Zasada wzajemnego zaufania i szacunku na linii klient-organizator dotąd zdawała egzamin i nie chcę tego zmieniać. Bardzo proszę jedynie o przemyślane decyzje, tak by ewentualna rezygnacja z wycieczki była spowodowana wyłącznie ewentualnymi wypadkami losowymi, które oczywiście zawsze mogą się zdarzyć, a na które nie mamy wpływu...

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl .

fot. Lestat (Wikipedia), Przykuta (Wikipedia), Spook (Wikipedia)


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526