logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
ZAMOŚĆ i ROZTOCZAŃSKI PARK NARODOWY

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na dwudniową wycieczkę autokarową "Zamość i Roztoczański Park Narodowy", która odbędzie się w sobotę i niedzielę 30 września - 1 października 2017 r.

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie Zamościa, miasta założonego w 1580 r. przez kanclerza wielkiego koronnego i hetmana Jana Zamoyskiego. Zamojska starówka, będąc jednym z najefektowniejszych przykładów późnorenesansowej myśli urbanistycznej w Europie, jest wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Podczas spaceru po mieście obejrzymy m.in.: Rynek Wielki z ratuszem i tzw. kamienicami ormiańskimi, Pałac Zamoyskich i budynek dawnej Akademii Zamoyskiej, katedrę i inne kościoły, synagogę oraz pozostałości zamojskiej twierdzy wraz z bramami miejskimi i trasą turystyczną w Bastionie VII.
* Zwiedzanie Roztoczańskiego Parku Narodowego, w tym m.in.:
- Zwierzyniec, zabytkowe miasteczko, dawna letnia rezydencja Zamoyskich, a obecnie obecnie siedziba dyrekcji Roztoczańskiego PN oraz ekspozycja Ośrodka Edukacyjno-Muzealnego RPN;
- ścieżka przyrodnicza na Bukową Górę, prezentująca „w pigułce” walory przyrodnicze parku;
- spacer do malowniczych stawów Echo.
* Spacer po Tarnogrodzie, w przeszłości sporym ośrodku klucza dóbr Ordynacji Zamojskiej, a obecnie niewielkim miasteczku, w którym znajdują się ciekawe zabytki, m.in. XVIII-wieczny kościół parafialny z cennymi obrazami Domenica Tintoretta, najstarszy na Zamojszczyźnie drewniany kościółek pw. św. Rocha (pocz. XVII w.) oraz dawna synagoga.
* Spacer po Szczebrzeszynie, miasteczku słynącym z... chrząszcza, który ma tu swój pomnik; obejrzymy tu także interesujące kościoły wzniesione w stylu tzw. renesansu lubelskiego oraz miejscową synagogę.

Cena:
370 zł (cena normalna) / 360 zł (cena ulgowa dla dzieci i młodzieży do lat 25 oraz osób powyżej 65 roku życia) - przy udziale 20-29 osób
330 zł (cena normalna) / 320 zł (cena ulgowa dla dzieci i młodzieży do lat 25 oraz osób powyżej 65 roku życia) - przy udziale minimum 30 osób
Uczestnik wycieczki wpłaca kwotę minimalną (odpowiednio: 330 zł lub 320 zł), jednocześnie zobowiązując się – w razie niezgłoszenia się ww. ilości uczestników wycieczki – do pokrycia dodatkowej kwoty (40 zł) w autokarze w dniu rozpoczęcia wycieczki.

Cena obejmuje: przejazd autokarem, nocleg w pokojach dwu- lub trzyosobowych z łazienkami wraz z obiadokolacją i śniadaniem w hotelu "Dodo" w Biłgoraju, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (synagoga oraz trasa turystyczna w bastionie VII w Zamościu, Ośrodek Edukacyjno-Muzealny RPN w Zwierzyńcu, ścieżka przyrodnicza na Bukową Górę), obsługę pilocką podczas całej wycieczki, obsługę przewodnika po Roztoczańskim Parku Narodowym, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 30 września 2017 r. o godz. 3.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 1 października 2017 r. ok. godz. 22.30.


Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.30.
Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl .

fot. Centymetr / Wikipedia, Lysy / Wikipedia (2x)


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526