logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
BRATYSŁAWA (SŁOWACJA)

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale „Ziemi Babiogórskiej” PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową na Słowację „Bratysława”, która odbędzie się w sobotę 16 lipca 2016 r.

Wycieczka jest organizowana w zamian za odwołaną ze względu na brak wystarczającej ilości zgłoszeń imprezę „Bratysława i nie tylko”, która miała się odbyć w dniach 15-17 lipca 2016 r. Jej drugi dzień miał zostać poświęcony na zwiedzanie samej Bratysławy i – jeżeli wycieczka w obecnie proponowanej formie dojdzie do skutku – program zwiedzania stolicy Słowacji zostanie w całości zrealizowany (na pobyt w Bratysławie i zwiedzanie miasta przewidziane jest ok. 7 godzin).

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie stolicy Słowacji Bratysławy wraz z przejazdem ulicami miasta. Z zewnątrz obejrzymy m.in. pałac prezydenta Republki Słowackiej, parlament, wzgórze zamkowe, Akademię Istropolitanę, najstarszy uniwersytet na terenie obecnej Słowacji, założony w 1465 r. przez króla Macieja Korwina, średniowieczną Bramę Michalską, kościoły franciszkanów i jezuitów, pałac arcybiskupi (prymasowski), rynek z ratuszem i plac Hviezdoslava z Teatrem Narodowym. Wejdziemy natomiast do katedry pw. św. Marcina (miejsce koronacji królów węgierskich) i do ruin zamku Devin wzniesionego na skale w widłach rzek: Dunaju i Morawy.

Cena:
200 zł (przy udziale 25-29 osób) lub 175 zł (przy udziale minimum 30 osób) + bilety wstępu.
Cena obejmuje: przejazd autokarem, opiekę pilota podczas całej wycieczki, obsługę przewodnika lokalnego podczas zwiedzania Bratysławy, ubezpieczenie NNW i KL.

Cena nie obejmuje biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Koszty biletów wynoszą:
ruiny zamku Devin pod Bratysławą: 4 euro – bilet normalny, 2 euro – bilet ulgowy dla dzieci, młodzieży szkolnej, studentów i emerytów;
katedra pw. św. Marcina w Bratysławie: 2,50 euro – bilet normalny, 1 euro – bilet ulgowy dla dzieci, młodzieży szkolnej i studentów.

Uczestnik imprezy wpłaca kwotę 175 zł za udział w wycieczce, jednocześnie zobowiązując się – w razie udziału w wycieczce mniej niż 30 osób – do pokrycia dodatkowej kwoty (25 zł) w autokarze w dniu rozpoczęcia wycieczki.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 16 lipca 2016 r. o godz. 3.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 23.45.


Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.30-13.30.

Uwaga!
Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 25 osób. Bardzo proszę o zgłoszenia do 10 czerwca 2016 r. (piątek). Osoby, które są zainteresowane wyjazdem, a nie mają żadnej możliwości dotarcia do Suchej Beskidzkiej na godzinę zbiórki (względnie powrotu), proszę o kontakt.

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl .


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526