logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych im. W. Szkolnika przy Oddziale PTTK "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej zapraszają wszystkich chętnych na wycieczki turystyczno-krajoznawcze (autokarowe i piesze) dla turystów indywidualnych w 2018 r.

Harmonogram:

wycieczki autokarowe:
04.02.2018 Tarnowskie Góry [szczegóły] [galeria]
25.03.2018 Skamieniałe Miasto i lipnickie palmy [szczegóły] [galeria]
21-22.04.2018 Wrocław i podziemny kompleks "Riese" [szczegóły] [galeria]
26-28.05.2018 Praga (Czechy) [szczegóły] [galeria]
24.06.2018 Nitra i okolice (Słowacja) [szczegóły] [galeria]
21-22.07.2018 Czeski Krumlov i południowo-zachodnie Morawy (Czechy) [szczegóły] [galeria]
19.08.2018 Jaskinie Morawskiego Krasu (cz. II) (Czechy) [szczegóły] [galeria]
22-23.09.2018 Krzemionki Opatowskie i okolice [szczegóły] [galeria]
13.10.2018 Krosno i podkarpackie kościoły UNESCO [szczegóły] [galeria]

wycieczki piesze:
20-21.01.2018 Beskid Żywiecki: Krawców Wierch [szczegóły] [galeria]
11.03.2018 Pasmo Pewelskie [szczegóły] [galeria]
29.04.2018 Pogórze Spisko-Gubałowskie (Polska i Słowacja) [szczegóły] [galeria]
10.06.2018 Góry Choczańskie: Doliny Prosiecka i Kwaczańska (Słowacja) [szczegóły] [galeria]
08.07.2018 Tatry: Hala Gąsienicowa i przełęcz Karb [szczegóły] [galeria]
13-15.07.2018 Szlak Orlich Gniazd (cz. III: Zawiercie Żerkowice - Podlesice - Bobolice - Niegowa - Złoty Potok) [szczegóły] [galeria]
12.08.2018 Beskid Żywiecki: Romanka [szczegóły] [galeria]
07-09.09.2018 Beskid Śląski: Pasmo Stożka i Czantorii [szczegóły] [galeria]
07.10.2018 Beskid Wyspowy: Pasmo Łososińskie [szczegóły] [galeria]
10.11.2018 Beskid Żywiecki: Grojec i browar w Żywcu [szczegóły] [galeria]

W 2018 r. wycieczki jednodniowe będą odbywać się - podobnie jak w poprzednich latach - zazwyczaj w niedziele, wycieczki dwudniowe - w soboty i niedziele.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Dla ułatwienia Państwu wyboru wycieczek, którymi jesteście zainteresowani, tym razem całoroczny program obejmuje nie tylko daty poszczególnych imprez, ale także ich ceny oraz szczegółowy przebieg każdej z nich. W wyjątkowych sytuacjach zastrzegam sobie możliwość zmian terminów, jednak będę się starał, by działo się to możliwie jak najrzadziej (a najlepiej - nigdy). Ponadto w pewnym okresie przed każdą wycieczką informacje o niej (a także o ewentualnych zmianach, dotyczących np. godziny wyjazdu) będą "przypominane" drogą mailową. Proszę wszystkich z Państwa, którzy chcecie otrzymywać takie informacje, a dotąd ich nie dostajecie, o przesłanie zgody na ich wysyłanie na adres poczta@emeltur.pl .

W związku z powyższym, na wszystkie wycieczki można się zapisywać w każdej chwili, nawet już teraz - bądź drogą mailową (poczta@emeltur.pl - potwierdzeniem zapisu jest każdorazowo odesłany mail z odpowiednią informacją), telefonicznie (609036054 - Marcin Leśniakiewicz) lub osobiście bądź telefonicznie w Oddziale PTTK w Suchej Beskidzkiej (ul. Mickiewicza 38, pon.-pt. 9.00-13.30, tel. 33 874 36 70).
Szczególnie proszę o odpowiednio wcześniejsze zapisy na wycieczki dwudniowe (dokładne terminy są podane przy szczegółowych opisach każdej wycieczki). Jest to niezbędne ze względu na konieczność potwierdzenia noclegów bądź rezerwacji popularniejszych biletowanych atrakcji z odpowiednim wyprzedzeniem. Zapisy nie łączą się z koniecznością dokonania natychmiastowych wpłat za imprezę i oczywiście w przypadkach losowych można później z wyjazdu zrezygnować. Jednak jeśli w podanych terminach nie będzie zapisana minimalna liczba osób, wycieczki będą odwoływane. Jeśli dana wycieczka zostanie potwierdzona, oczywiście zapisy w późniejszych dniach nadal będą możliwe, jednak może się wówczas tak zdarzyć, że zbyt późne zgłoszenie na wycieczkę będzie skutkowało brakiem miejsca w obiekcie noclegowym (a co za tym idzie - brakiem możliwości zapisu), ze względu na to, że ilość rezerwowanych miejsc jest w przybliżeniu każdorazowo dopasowywana do faktycznej ilości osób, które zapisały się na daną imprezę w podanym terminie.

CENY wycieczek autokarowych są kalkulowane dla grupy ok. 25-30 osób, bo zazwyczaj tyle maksymalnie bierze udział w wycieczkach. Wynika to z założenia przyjętego od początku istnienia firmy - zależy mi na tym, by osoby, które chcą wziąć udział w danej imprezie, mogły to zrobić, a więc by jak najmniej wycieczek odwoływać. Przy kalkulacji dla ok. 45-50 osób ceny byłyby nieco niższe, jednak wówczas prawdopodobnie większość wyjazdów po prostu nie dochodziłaby do skutku.

Numer konta, na które można dokonywać płatności za wycieczki przelewem:
93 1140 2004 0000 3602 2205 5063
Marcin Leśniakiewicz, os. Beskidzkie 7/1, 34-200 Sucha Beskidzka
Choć wpłaty gotówkowe są także możliwe, bardzo proszę - w miarę możliwości - o dokonywanie opłat przelewem.
Uwaga! Wpłat za poszczególne wycieczki można dokonywać najwcześniej 30 dni przez datą rozpoczęcia danej imprezy.

ARCHIWUM WYCIECZEK 2006 - 2013

ARCHIWUM WYCIECZEK 2014 ARCHIWUM WYCIECZEK 2015

ARCHIWUM WYCIECZEK 2016 ARCHIWUM WYCIECZEK 2017

Zachęcam także Państwa do zapoznania się z ofertami w działach Organizacja wycieczek oraz Usługi przewodnickie. Są one skierowane zasadniczo do grup wycieczkowych, jednak jeśli będziecie chcieli Państwo wybrać się na jedną z proponowanych tras (lub jakąś inną) np. w gronie rodziny lub znajomych i będziecie zainteresowani organizacją całości lub usługą przewodnicką - serdecznie zapraszam do współpracy!

Szczególnie polecam ofertę organizacji wycieczek do stolicy Czech - Pragi, przygotowaną głównie z myślą o niewielkich, około pięcio-, dziesięcioosobowych grupach rodziny lub znajomych. szczegóły

Ogólne Warunki Uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez firmę EMELTUR Usługi Przewodnickie i Turystyczne Marcin Leśniakiewicz

Wyciąg z umów zawieranych z klientami firmy EMELTUR Usługi przewodnickie i turystyczne Marcin Leśniakiewicz w zakresie dotyczącycm ubezpieczenia:

Wycieczki krajowe:
Na mocy zawartej pomiędzy SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. i Organizatorem umowy generalnej ubezpieczenia nr 205949 z dnia 15.03.2016 r. każdy uczestnik imprezy turystycznej Organizatora zgłoszony do SIGNAL IDUNA POLSKA TU S.A. zgodnie z postanowieniami umowy generalnej objęty jest ubezpieczeniem Następstw Nieszczęśliwych Wypadków na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz może zostać objęty ubezpieczeniem Kosztów Imprezy Turystycznej. Pakiety ubezpieczeniowe Organizatora obejmują: Polska Standard NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) – suma ubezpieczenia 10 000 zł i NWS (na wypadek śmierci) – suma ubezpieczenia 10 000 zł. Treść Ogólnych Warunków Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków na terenie Rzeczypospolitej Polskiej jest dostępna na stronie www: [http://www.signal-iduna.pl/indywidualne-ubezpieczenia-turystyczne].

Wycieczki zagraniczne:
Na mocy zawartej pomiędzy SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. i Organizatorem umowy generalnej ubezpieczenia nr 202892 z dnia 20.03.2014 każdy uczestnik imprezy turystycznej Organizatora zgłoszony do SIGNAL IDUNA POLSKA TU S.A. zgodnie z postanowieniami umowy generalnej objęty jest ubezpieczeniem SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże oraz może zostać objęty ubezpieczeniem Kosztów Imprezy Turystycznej. Pakiety ubezpieczeniowe Organizatora obejmują: koszty następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW): trwały uszczerbek (NWI) – suma ubezpieczenia 15 000 zł i śmierć (NWS) – suma ubezpieczenia 15 000 zł oraz koszty leczenia (KL) – suma ubezpieczenia 10 000 EUR, w tym koszty ratownictwa (KR) – suma ubezpieczenia 6 000 EUR, a także bagaż podróżny (BP) – suma ubezpieczenia 1000 zł. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe mają możliwość rozszerzenia ubezpieczenia o następstwa chorób przewlekłych (1,71 EUR za dzień). Treść Ogólnych Warunków Ubezpieczenia SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże jest dostępna na stronie www: [http://www.signal-iduna.pl/indywidualne-ubezpieczenia-turystyczne].

Wyciąg z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże w zakresie ograniczenia odpowiedzialności dot. chorób przewlekłych i nowotworowych:
§ 14.
OGRANICZENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI
4.Ochroną ubezpieczeniową nie są objęte koszty leczenia oraz koszty powstałe w związku z koniecznością powrotu Ubezpieczonego do kraju stałego miejsca zamieszkania, koszty transportu zwłok Ubezpieczonego, jak również pozostałe koszty będące przedmiotem ubezpieczenia, jeżeli powstały w przypadku:
(...)
h)następstw chorób przewlekłych lub chorób nowotworowych, chyba że została opłacona dodatkowa składka (nie dotyczy sytuacji, gdy choroba przewlekła bądź nowotworowa nie została rozpoznana przed wyjazdem za granicę i ujawniła się podczas pobytu za granicą dając objawy wymagające udzielenia pomocy natychmiastowej lub ratującej życie),

§ 2.
DEFINICJE
Przez użyte w niniejszych OWU określenia rozumie się:
(...)
9.Choroba nowotworowa – schorzenie polegające na niekontrolowanym rozroście tkanki danego narządu. Schorzenie może mieć charakter przewlekły, może również objawić się ostrymi, pojawiającymi się nagle objawami.
10.Choroba przewlekła – wszelkie zaburzenie lub odchylenie od normy, które ma jedną lub więcej spośród następujących cech: jest trwałe, pozostawia po sobie inwalidztwo, spowodowane jest nieodwracalnymi zmianami patologicznymi, wymaga specjalnego postępowania rehabilitacyjnego, wymaga długiego okresu nadzoru, obserwacji, leczenia czy opieki. Leczona jest w sposób stały lub okresowy.


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526