logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

17.06.2020 (aktualizacja 30.06.2020)
SZANOWNI PAŃSTWO!

Obecny stan prawny pozwala już na organizację wycieczek turystycznych, mimo faktu że akurat w Polsce dzienny przyrost zakażonych utrzymuje się na stałym poziomie, choć w przeważającej części są to obecnie zakażenia, których źródłem są ściśle określone "ogniska", głównie zakłady pracy. Nie jest w żadnym razie moją rolą analiza tego stanu rzeczy, jednak jako że cała branża powoli "rusza", również i ja podjąłem decyzję o wznowieniu działalności firmy EMELTUR.

Decyzja o udziale w wycieczkach należy oczywiście tylko i wyłącznie do Państwa. Dopóki będzie to konieczne, podczas wycieczek obowiązywać będzie zakrycie ust i nosa podczas pobytu w autokarze / busie oraz innych pomieszczeniach zamkniętych oraz zachowanie "dystansu społecznego" (2 metry) podczas zwiedzania.

Oczywiście należy liczyć się z tym, że obecne założenia mogą praktycznie w każdej chwili ulec zmianie, stosownie do rozwoju sytuacji epidemiologicznej i postanowień władz. Niestety, w takich czasach żyjemy i musimy się z tym pogodzić.

Ceny wycieczek zaplanowanych na bieżący rok nie ulegają zmianie. Wskutek ostatnich doświadczeń pojawia się natomiast niestety jedna zmiana, dotycząca autokarowych wycieczek z noclegami. Zapis na daną wycieczkę będzie potwierdzony dopiero w chwili wpłaty zaliczki. Jej wysokość będzie ustalana dla każdej wycieczki osobno, jednak będzie to kwota rzędu ok. 50 zł, przeznaczona na koszty zaliczki, którą z kolei ja muszę każdorazowo wpłacić kwaterodawcom celem potwierdzenia noclegu. Jak Państwo wiecie, praktycznie nigdy żadnych wstępnych opłat przed naszymi wycieczkami nie pobierałem, a zaliczki za noclegi wpłacałem przed naszymi wycieczkami (a także innymi, organizowanymi dla szkół itp.) sam, z własnej kieszeni. Po wybuchu tegorocznej pandemii i zamknięciu hoteli, niestety zdecydowanej większości tych środków nie odzyskałem. Nie będę tu oczywiście podawał kwoty, bo to moje ryzyko zawodowe, ale po prostu szczerze, po ludzku, informuję, że już więcej na coś takiego nie mogę sobie pozwolić... W momencie podejmowania decyzji o udziale w wycieczce należy się więc liczyć z tym, że ta zaliczka będzie bezzwrotna, o ile odwołanie imprezy nastąpi "odgórnie", wskutek ponownej zmiany stanu prawnego, a ja sam nie otrzymam zwrotu od hotelu.

------------------------

Dla większej przejrzystości poniżej prezentuję "w pigułce" najważniejsze informacje dotyczące wycieczek planowanych w bieżącym roku do początku października.
Szczegóły dotyczące każdej z wycieczek (program, ceny itp.) znajdują się - tak jak zawsze - na odpowiednich podstronach, do których prowadzą poszczególne odnośniki.


WYCIECZKI AUTOKAROWE

06.09.2020
Sulowskie Skały i Żylina (Słowacja)
(szczegóły tutaj)
W związku z otwarciem granicy polsko-słowackiej, wycieczka jest aktualna, oczywiście o ile do września nic się nie zmieni. Można już się na nią zapisywać.

19-20.09.2020
Łódź przemysłowa i nowoczesna
(szczegóły tutaj)
Wycieczka została przełożona na powyższy termin wrześniowy. Można już się zapisywać. Osoby zainteresowane udziałem w wycieczce bardzo proszę o informację maksymalnie do 10 sierpnia, ale im wcześniej, tym lepiej. Na razie chodzi głównie o "rozeznanie sytuacji" pod kątem tego, czy zgłosi się minimalna liczba osób pozwalająca na organizację wyjazdu, jednak warto mieć na uwadze fakt, że przed wybuchem pandemii zajętych było już ok. 40 miejsc, więc teoretycznie może zdarzyć się tak, że o ile koronawirus nie okaże się zbyt dużym "straszakiem", to może tych miejsc zabraknąć (choć osobiście wątpię, by tak się stało).
Z chwilą, gdy zgłosi się minimalna liczba osób, skontaktuję się z każdym z Państwa (odpowiednia informacja pojawi się także na stronie) i wówczas (dopiero wówczas, nie teraz, w momencie wstępnego zapisu!), należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50 zł, będącą potwierdzeniem udziału w wycieczce.

03-04.10.2020
Sandomierz
(szczegóły tutaj)
Termin wycieczki pozostaje niezmieniony. Można już się zapisywać. Podobnie, jak w przypadku wycieczki do Łodzi, bardzo proszę osoby zainteresowane udziałem o informację jak najwcześniej, maksymalnie do 10 sierpnia, ale im wcześniej, tym lepiej. Również w tym przypadku z chwilą, gdy zgłosi się minimalna liczba osób, skontaktuję się z każdym z Państwa (odpowiednia informacja pojawi się także na stronie) i wówczas (dopiero wówczas, nie teraz, w momencie wstępnego zapisu!), należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50 zł, będącą potwierdzeniem udziału w wycieczce.

Inne zaplanowane na ten rok wycieczki, a więc:

15.03.2020
Góra Świętej Anny i zamek w Mosznej
(szczegóły tutaj)

28.06.2020
Bańska Bystrzyca i okolice (Słowacja)
(szczegóły tutaj)

25-26.07.2020
Brno, Mikulov i Palava (Czechy)
(szczegóły tutaj)

pozostają zawieszone, przy czym:
- wycieczka "Brno, Mikulov i Palava" jest definitywnie przełożona na przyszły rok,
- nie jest wykluczone, że wycieczka "Góra Świętej Anny" odbędzie się jeszcze w bieżącym roku, pod koniec października lub na początku listopada,
- wycieczka "Bańska Bystrzyca i okolice" mogłaby się odbyć pod koniec września lub w październiku bieżącego roku, ale tylko wówczas, gdyby ze względu na brak chętnych zostały odwołane trzydniowe wycieczki do Łodzi i Sandomierza.
Wszelkie informacje na ten temat pojawią się na stronie odpowiednio wcześniej, ale na dzisiaj wszystkie trzy wyjazdy są zawieszone na czas nieokreślony.


WYCIECZKI PIESZE

12.07.2020
Beskid Żywiecki: Munczolik i Palenica
(szczegóły tutaj)
Wycieczka organizowana w pierwotnym terminie i całkowicie zgodnie z planem.

24-26.07.2020
Wokół "Trójstyku" (Polska - Czechy - Słowacja)
(szczegóły tutaj)
Ustalony został nowy termin wycieczki, która pierwotnie miała się odbyć 19-21 czerwca. Obiekt, w którym mamy nocować (na terenie Republiki Czeskiej), potwierdził, że działa i ma dla nas miejsca, a w związku z otwarciem granic polsko-czeskiej, polsko-słowackiej i słowacko-czeskiej nie ma obecnie formalnych przeszkód dla realizacji imprezy. Proszę o jak najszybsze zapisy do środy 8 lipca (maksymalna liczna uczestników wyjazdu to 12 osób).

09.08.2020
Mała Fatra: Wielki Krywań (Słowacja)
(szczegóły tutaj)
W związku z otwarciem granicy polsko-słowackiej, wycieczka jest aktualna, oczywiście o ile do sierpnia nic się nie zmieni. Można już się na nią zapisywać.

27-30.08.2020
Tatry: Magistrala Tatrzańska (Słowacja)
(szczegóły tutaj)
W związku z otwarciem granicy polsko-słowackiej, wycieczka jest aktualna, tym bardziej, że wszystkie obiekty noclegowe potwierdziły naszą rezerwację. Pozostaje trzymać kciuki za pogodę i... antywirusa.

Zaplanowana na 31.05.2020 wycieczka Góry Ptacznik: Ptacznik (Słowacja) (szczegóły tutaj) pozostaje zawieszona na czas nieokreślony. Być może uda się ją zorganizować jeszcze w bieżącym roku. W takim przypadku informacje na ten temat pojawią się na stronie oczywiście odpowiednio wcześniej.

|
|
|
|
|

ZAKTUALIZOWANY HARMONOGRAM WYCIECZEK w 2020 r.

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych im. W. Szkolnika przy Oddziale PTTK "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej zapraszają wszystkich chętnych na wycieczki turystyczno-krajoznawcze (autokarowe i piesze) dla turystów indywidualnych w 2020 r.

Harmonogram:

wycieczki autokarowe:
15.03.2020 Góra Świętej Anny i zamek w Mosznej [szczegóły]
Koronawirus - wycieczka przełożona na czas nieokreślony
28.06.2020 Bańska Bystrzyca i okolice (Słowacja) [szczegóły]
Koronawirus - wycieczka przełożona na czas nieokreślony
25-26.07.2020 Brno, Mikulov i Palava (Czechy) [szczegóły]
Koronawirus - wycieczka przełożona na czas nieokreślony
06.09.2020 Sulowskie Skały i Żylina (Słowacja) [szczegóły]
19-20.09.2020 Łódź przemysłowa i nowoczesna [szczegóły]
03-04.10.2020 Sandomierz [szczegóły]
13.12.2020 Przed Świętami w Rožnovie pod Radhoštěm i Štramberku (Czechy) [szczegóły]
wycieczki piesze:
15-16.02.2020 Beskid Śląski: Trzy Kopce Wiślańskie [szczegóły] [galeria]
31.05.2020 Góry Ptacznik: Ptacznik (Słowacja) [szczegóły]
Koronawirus - wycieczka przełożona na czas nieokreślony
14.06.2020 Beskid Wyspowy: Mogielica [szczegóły] [galeria]
12.07.2020 Beskid Żywiecki: Munczolik i Palenica [szczegóły]
24-26.07.2020 Wokół "Trójstyku" (Polska - Czechy - Słowacja) [szczegóły] pozostały 2 wolne miejsca
09.08.2020 Mała Fatra: Wielki Krywań (Słowacja) [szczegóły]
27-30.08.2020 Tatry: Magistrala Tatrzańska (Słowacja) [szczegóły] pozostało 1 wolne miejsce
11.10.2020 Beskid Wyspowy: Modyń [szczegóły]
08.11.2020 Beskid Żywiecki: Magurka Radziechowska i Matyska [szczegóły]
Ulotka informacyjna 2020 - plik pdf do pobrania [tutaj]. Uwaga! Ulotka nie uwzględnia zmian terminów w związku z epidemią koronawirusa.

W 2020 r. wycieczki jednodniowe będą odbywać się - podobnie jak w poprzednich latach - zazwyczaj w niedziele, wycieczki dwudniowe - w soboty i niedziele.
Terminy wycieczek - w wyjątkowych przypadkach - mogą ulec zmianie.

Jeśli w wyniku kolejnych zapisów liczba wolnych miejsc na którąkolwiek z wycieczek będzie mniejsza niż 10, odpowiednia informacja pojawi się w powyższym harmonogramie.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE - koniecznie przeczytaj!

Nowy numer konta, na które można dokonywać płatności za wycieczki przelewem - obowiązuje od 2020 r.:
42 1240 4878 1111 0010 9549 9296
EMELTUR Usługi przewodnickie i turystyczne Marcin Leśniakiewicz, os. Beskidzkie 7/1, 34-200 Sucha Beskidzka

ARCHIWUM WYCIECZEK 2006 - 2013 ARCHIWUM WYCIECZEK 2014

ARCHIWUM WYCIECZEK 2015 ARCHIWUM WYCIECZEK 2016

ARCHIWUM WYCIECZEK 2017 ARCHIWUM WYCIECZEK 2018

ARCHIWUM WYCIECZEK 2019

Zachęcam także Państwa do zapoznania się z ofertami w działach Organizacja wycieczek oraz Usługi przewodnickie. Są one skierowane zasadniczo do grup wycieczkowych, jednak jeśli będziecie chcieli Państwo wybrać się na jedną z proponowanych tras (lub jakąś inną) np. w gronie rodziny lub znajomych i będziecie zainteresowani organizacją całości lub usługą przewodnicką - serdecznie zapraszam do współpracy!

Szczególnie polecam ofertę organizacji wycieczek do stolicy Czech - Pragi, przygotowaną głównie z myślą o niewielkich, około pięcio-, dziesięcioosobowych grupach rodziny lub znajomych. szczegóły

Ogólne Warunki Uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez firmę EMELTUR Usługi Przewodnickie i Turystyczne Marcin Leśniakiewicz

Wyciąg z umów zawieranych z klientami firmy EMELTUR Usługi przewodnickie i turystyczne Marcin Leśniakiewicz w zakresie dotyczącycm ubezpieczenia:

Wycieczki krajowe:
Na mocy zawartej pomiędzy SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. i Organizatorem umowy generalnej ubezpieczenia nr 205949 z dnia 15.03.2016 r. każdy uczestnik imprezy turystycznej Organizatora zgłoszony do SIGNAL IDUNA POLSKA TU S.A. zgodnie z postanowieniami umowy generalnej objęty jest ubezpieczeniem Następstw Nieszczęśliwych Wypadków na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz może zostać objęty ubezpieczeniem Kosztów Imprezy Turystycznej. Pakiety ubezpieczeniowe Organizatora obejmują: Polska Standard NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) – suma ubezpieczenia 10 000 zł i NWS (na wypadek śmierci) – suma ubezpieczenia 10 000 zł. Treść Ogólnych Warunków Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków na terenie Rzeczypospolitej Polskiej jest dostępna na stronie www: [http://www.signal-iduna.pl/indywidualne-ubezpieczenia-turystyczne].

Wycieczki zagraniczne:
Na mocy zawartej pomiędzy SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. i Organizatorem umowy generalnej ubezpieczenia nr 202892 z dnia 20.03.2014 każdy uczestnik imprezy turystycznej Organizatora zgłoszony do SIGNAL IDUNA POLSKA TU S.A. zgodnie z postanowieniami umowy generalnej objęty jest ubezpieczeniem SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże oraz może zostać objęty ubezpieczeniem Kosztów Imprezy Turystycznej. Pakiety ubezpieczeniowe Organizatora obejmują: koszty następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW): trwały uszczerbek (NWI) – suma ubezpieczenia 15 000 zł i śmierć (NWS) – suma ubezpieczenia 15 000 zł oraz koszty leczenia (KL) – suma ubezpieczenia 10 000 EUR, w tym koszty ratownictwa (KR) – suma ubezpieczenia 6 000 EUR, a także bagaż podróżny (BP) – suma ubezpieczenia 1000 zł. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe mają możliwość rozszerzenia ubezpieczenia o następstwa chorób przewlekłych (1,71 EUR za dzień). Treść Ogólnych Warunków Ubezpieczenia SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże jest dostępna na stronie www: [http://www.signal-iduna.pl/indywidualne-ubezpieczenia-turystyczne].

Wyciąg z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże w zakresie ograniczenia odpowiedzialności dot. chorób przewlekłych i nowotworowych:
§ 14.
OGRANICZENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI
4.Ochroną ubezpieczeniową nie są objęte koszty leczenia oraz koszty powstałe w związku z koniecznością powrotu Ubezpieczonego do kraju stałego miejsca zamieszkania, koszty transportu zwłok Ubezpieczonego, jak również pozostałe koszty będące przedmiotem ubezpieczenia, jeżeli powstały w przypadku:
(...)
h)następstw chorób przewlekłych lub chorób nowotworowych, chyba że została opłacona dodatkowa składka (nie dotyczy sytuacji, gdy choroba przewlekła bądź nowotworowa nie została rozpoznana przed wyjazdem za granicę i ujawniła się podczas pobytu za granicą dając objawy wymagające udzielenia pomocy natychmiastowej lub ratującej życie),

§ 2.
DEFINICJE
Przez użyte w niniejszych OWU określenia rozumie się:
(...)
9.Choroba nowotworowa – schorzenie polegające na niekontrolowanym rozroście tkanki danego narządu. Schorzenie może mieć charakter przewlekły, może również objawić się ostrymi, pojawiającymi się nagle objawami.
10.Choroba przewlekła – wszelkie zaburzenie lub odchylenie od normy, które ma jedną lub więcej spośród następujących cech: jest trwałe, pozostawia po sobie inwalidztwo, spowodowane jest nieodwracalnymi zmianami patologicznymi, wymaga specjalnego postępowania rehabilitacyjnego, wymaga długiego okresu nadzoru, obserwacji, leczenia czy opieki. Leczona jest w sposób stały lub okresowy.


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526