logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych im. W. Szkolnika przy Oddziale PTTK "Ziemi Babiogórskiej" w Suchej Beskidzkiej zapraszają wszystkich chętnych na wycieczki turystyczno-krajoznawcze (autokarowe i piesze) dla turystów indywidualnych w 2019 r.

Harmonogram:

wycieczki autokarowe:
24.03.2019 Odkryjmy Gliwice [szczegóły] [galeria]
13-14.04.2019 Ślęża i dawne księstwo świdnickie [szczegóły] [galeria]
09.06.2019 Koszyce i okolice (Słowacja) [szczegóły] [galeria]
27-28.07.2019 Kutna Hora i okolice (Czechy) [szczegóły] [galeria]
08.09.2019 Trenczyn i okolice (Słowacja) [szczegóły] [galeria]
05-06.10.2019 Kazimierz Dolny [szczegóły] [galeria]
08.12.2019 Przedświąteczny Ołomuniec i jego.. serki (Czechy) [szczegóły]

wycieczki piesze:
12-13.01.2019 Beskid Mały: Potrójna [szczegóły] [galeria]
02.03.2019 Beskid Żywiecki: Prusów [szczegóły] [galeria]
02.06.2019 Gorce: Magurki i Pańska Przehybka [szczegóły] [galeria]
14-16.06.2019 Szlak Orlich Gniazd (cz. IV: Złoty Potok - Zrębice - Olsztyn - Częstochowa) [szczegóły] [galeria]
07.07.2019 Góry Choczańskie: Wielki Chocz (Słowacja) [szczegóły] [galeria]
11.08.2019 Tatry: Dolina Pięciu Stawów Polskich i Morskie Oko [szczegóły] [galeria]
13-15.09.2019 Bieszczady [szczegóły] [galeria]
20.10.2019 Beskid Wyspowy: Łopień [szczegóły] [galeria]
09.11.2019 Beskid Żywiecki: Rachowiec [szczegóły] [galeria]

W 2019 r. wycieczki jednodniowe będą odbywać się - podobnie jak w poprzednich latach - zazwyczaj w niedziele, wycieczki dwudniowe - w soboty i niedziele.
Terminy wycieczek - w wyjątkowych przypadkach - mogą ulec zmianie.

Ulotka informacyjna 2019 - plik pdf do pobrania [tutaj].

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

1.Cena wycieczki jest ZAWSZE ostateczna i nigdy nie zawiera tzw. "ukrytych kosztów". W przypadku wycieczek krajowych jest to cena pełna (zawierająca wszystkie świadczenia, opłaty za bilety wstępu itp.). Jedynym wyjątkiem są opłaty typu "ofiary" za zwiedzanie niektórych kościołów, jednak wówczas jest to zawsze zaznaczane w opisie wycieczki. W przypadku wycieczek zagranicznych jest to cena bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, płatnych w lokalnej walucie, jednak wówczas ceny tych biletów są zawsze podawane.
UWAGA! Ceny wycieczek dla minimum trzech osób z najbliższej rodziny z dzieckiem/dziećmi (matka+ojciec+dziecko/dzieci do lat 18 lub matka/ojciec + minimum dwoje dzieci do lat 18) są ustalane indywidualnie.

2.Ceny wycieczek autokarowych są kalkulowane dla grupy ok. 25 osób, bo zazwyczaj mniej więcej tyle lub niewiele więcej bierze udział w wycieczkach. Proszę zwrócić na to uwagę przy ewentualnych porównaniach z innymi ofertami wycieczek o podobnym programie. Wynika to z założenia przyjętego od początku istnienia firmy - zależy mi na tym, by osoby, które chcą wziąć udział w danej imprezie, mogły to zrobić, a więc by jak najmniej wycieczek odwoływać. Przy kalkulacji dla ok. 45-50 osób ceny byłyby niższe, jednak wówczas prawdopodobnie większość wyjazdów po prostu nie dochodziłaby do skutku. Warto ponadto wziąć pod uwagę fakt, że w mniejszej grupie po prostu wygodniej się zwiedza...

3.Gwarantuję, że proponowane programy wycieczek są REALNE do zrealizowania i - o ile nie zajdą jakieś zupełnie nieprzewidziane, szczególne okoliczności - ZOSTANĄ zrealizowane. W trakcie wyjazdu musi się znaleźć czas na postoje (choćby po to, my umożliwość skorzystanie z toalet), jeśli tylko jest to możliwe, przewiduję także każdego dnia wycieczki ok. 1-1,5 godziny czasu wolnego (np. na obiad). Wychodzę z założenia, że lepiej pokazać nieco mniej, ale w miarę dokładnie i bez wielkiego pośpiechu, niż umieścić w programie wycieczki np. zwiedzanie kilku atrakcyjnych miast w ciągu jednego dnia, co realnie polegałoby na półgodzinnym postoju w każdym z nich lub "zwiedzaniu" z okien autokaru.

4.W przypadku wycieczek autokarowych dłuższych niż jednodniowe w cenie zawsze zawarte są koszty noclegów wraz z obiadokolacjami i śniadaniami. Cena noclegu jest jednym z czynników, które najbardziej wpływają na całkowitą cenę wycieczki, dlatego staram się dobierać miejsca noclegów zgodnie z dwiema zasadami: a)w przypadku wycieczek krajoznawczych - a takie organizuję - hotel/ośrodek jest praktycznie wyłącznie miejscem noclegu, dlatego uważam, że nie musi być to obiekt typu "Marriott", z sauną, tajskimi masażami i marmurami na klatce schodowej, b)mamy XXI wiek, a po dniu pełnym zwiedzania trzeba przede wszystkim umyć się i spokojnie odpocząć, dlatego niemal ZAWSZE (poza wyjątkowymi przypadkami) zapewniam pokoje z prywatnymi łazienkami, zazwyczaj dwuosobowe, czasem trzy- lub czteroosobowe, ale zawsze w porozumieniu z osobami, które mają w nich przebywać (nie ma prawa zdarzyć się sytuacja, że uczestnik wycieczki dopiero na miejscu noclegu dowiaduje się, w jakim pokoju będzie nocował i z kim).

5.Wycieczki są nie tylko moim źródłem utrzymania, ale przede wszystkim pasją (ciągle jeszcze ;-) ). Dlatego:
a)organizuję wycieczki tylko w te miejsca, które ZNAM, w których BYŁEM OSOBIŚCIE i to nie kilkanaście lat, ale co najwyżej kilkanaście miesięcy temu lub zapewniam obsługę lokalnych przewodników - znawców danego miejsca;
b)staram się proponować nie zawsze oczywiste cele wycieczek; naprawdę całkiem niedaleko nas znajduje się tyle niezwykle interesujących miejsc, o których większość turystów często w ogóle nie wie, że nie starczyłoby życia, aby zwiedzić je wszystkie... Polska i świat nie kończą się na Warszawie, Wrocławiu, Wiedniu czy Budapeszcie. Nie kończą się nawet na Pradze, choć jako zdeklarowany "prago-" i "czechofil" sam się dziwię, że to piszę :))))

6.W przypadku wycieczek dwudniowych (i dłuższych) bardzo proszę o odpowiednio wczesne zapisy (dokładne terminy są podane przy szczegółowych opisach każdej wycieczki). Jest to niezbędne przede wszystkim ze względu na konieczność potwierdzenia noclegów. Wycieczki firmy EMELTUR opierają się na wzajemnym szacunku klientów i organizatora, dlatego bardzo proszę o zapisy tylko wówczas, gdy jesteście Państwo zdecydowani na udział w imprezie, ale jednocześnie zapewniam, że jeśli z jakiegoś naprawdę ważnego powodu będziecie Państwo musieli z wyjazdu zrezygnować, nie poniesiecie żadnych kosztów. Dotychczas ta zasada się sprawdzała i jestem pewien, że będzie tak w dalszym ciągu. Wcześniejsze zapisy są ważne także z tego powodu, że jeśli dana wycieczka zostanie potwierdzona, to choć oczywiście zapisy w późniejszych dniach nadal będą możliwe, może jednak się wówczas zdarzyć tak, że zbyt późne zgłoszenie na wycieczkę będzie skutkowało brakiem miejsca w obiekcie noclegowym (a co za tym idzie - brakiem możliwości zapisu), ze względu na to, że ilość rezerwowanych miejsc jest w przybliżeniu każdorazowo dopasowywana do faktycznej ilości osób, które zapisały się na daną imprezę w podanym terminie.

7.Ceny wycieczek pieszych nie są tanie, co wynika z faktu, że są one kalkulowane dla niewielkiej grupy ok. 10 osób, a niemal zawsze zawierają w sobie koszty wynajmu busa, który pozostaje do dyspozycji podczas całej wycieczki. Taka formuła została wypracowana w ciągu wielu lat organizacji wycieczek w porozumieniu z ich uczestnikami.

8.Zapisy na wszystkie wycieczki są możliwe od momentu opublikowania harmonogramu na dany rok. Zapisów na wycieczki autokarowe można dokonywać osobiście w biurze Oddziału "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej (ul. Mickiewicza 38; tel. 33 874 36 70) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.45, pod numerem telefonu 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz; telefon lub SMS) lub mailowo (poczta@emeltur.pl - każde zgłoszenie potwierdzam odpowiedzią). Zapisów na wycieczki piesze proszę dokonywać pod nr tel. 609 036 054 lub mailowo (poczta@emeltur.pl).

9.Numer konta, na które można dokonywać płatności za wycieczki przelewem:
93 1140 2004 0000 3602 2205 5063
Marcin Leśniakiewicz, os. Beskidzkie 7/1, 34-200 Sucha Beskidzka
Choć wpłaty gotówkowe za wycieczki autokarowe są możliwe, bardzo proszę - w miarę możliwości - o dokonywanie opłat przelewem. Uwaga! Wpłat za poszczególne wycieczki można dokonywać najwcześniej 30 dni przez datą rozpoczęcia danej imprezy.
Wpłat za wycieczki piesze proszę dokonywać wyłącznie gotówką, wpłaty te są możliwe także w dniu imprezy, podczas zbiórki (ale niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie udziału w wycieczce).

ARCHIWUM WYCIECZEK 2006 - 2013 ARCHIWUM WYCIECZEK 2014

ARCHIWUM WYCIECZEK 2015 ARCHIWUM WYCIECZEK 2016

ARCHIWUM WYCIECZEK 2017 ARCHIWUM WYCIECZEK 2018

Zachęcam także Państwa do zapoznania się z ofertami w działach Organizacja wycieczek oraz Usługi przewodnickie. Są one skierowane zasadniczo do grup wycieczkowych, jednak jeśli będziecie chcieli Państwo wybrać się na jedną z proponowanych tras (lub jakąś inną) np. w gronie rodziny lub znajomych i będziecie zainteresowani organizacją całości lub usługą przewodnicką - serdecznie zapraszam do współpracy!

Szczególnie polecam ofertę organizacji wycieczek do stolicy Czech - Pragi, przygotowaną głównie z myślą o niewielkich, około pięcio-, dziesięcioosobowych grupach rodziny lub znajomych. szczegóły

Ogólne Warunki Uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez firmę EMELTUR Usługi Przewodnickie i Turystyczne Marcin Leśniakiewicz

Wyciąg z umów zawieranych z klientami firmy EMELTUR Usługi przewodnickie i turystyczne Marcin Leśniakiewicz w zakresie dotyczącycm ubezpieczenia:

Wycieczki krajowe:
Na mocy zawartej pomiędzy SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. i Organizatorem umowy generalnej ubezpieczenia nr 205949 z dnia 15.03.2016 r. każdy uczestnik imprezy turystycznej Organizatora zgłoszony do SIGNAL IDUNA POLSKA TU S.A. zgodnie z postanowieniami umowy generalnej objęty jest ubezpieczeniem Następstw Nieszczęśliwych Wypadków na terenie Rzeczypospolitej Polskiej oraz może zostać objęty ubezpieczeniem Kosztów Imprezy Turystycznej. Pakiety ubezpieczeniowe Organizatora obejmują: Polska Standard NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) – suma ubezpieczenia 10 000 zł i NWS (na wypadek śmierci) – suma ubezpieczenia 10 000 zł. Treść Ogólnych Warunków Ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków na terenie Rzeczypospolitej Polskiej jest dostępna na stronie www: [http://www.signal-iduna.pl/indywidualne-ubezpieczenia-turystyczne].

Wycieczki zagraniczne:
Na mocy zawartej pomiędzy SIGNAL IDUNA Polska TU S.A. i Organizatorem umowy generalnej ubezpieczenia nr 202892 z dnia 20.03.2014 każdy uczestnik imprezy turystycznej Organizatora zgłoszony do SIGNAL IDUNA POLSKA TU S.A. zgodnie z postanowieniami umowy generalnej objęty jest ubezpieczeniem SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże oraz może zostać objęty ubezpieczeniem Kosztów Imprezy Turystycznej. Pakiety ubezpieczeniowe Organizatora obejmują: koszty następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW): trwały uszczerbek (NWI) – suma ubezpieczenia 15 000 zł i śmierć (NWS) – suma ubezpieczenia 15 000 zł oraz koszty leczenia (KL) – suma ubezpieczenia 10 000 EUR, w tym koszty ratownictwa (KR) – suma ubezpieczenia 6 000 EUR, a także bagaż podróżny (BP) – suma ubezpieczenia 1000 zł. Osoby cierpiące na choroby przewlekłe mają możliwość rozszerzenia ubezpieczenia o następstwa chorób przewlekłych (1,71 EUR za dzień). Treść Ogólnych Warunków Ubezpieczenia SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże jest dostępna na stronie www: [http://www.signal-iduna.pl/indywidualne-ubezpieczenia-turystyczne].

Wyciąg z Ogólnych Warunków Ubezpieczenia SIGNAL IDUNA Bezpieczne Podróże w zakresie ograniczenia odpowiedzialności dot. chorób przewlekłych i nowotworowych:
§ 14.
OGRANICZENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI
4.Ochroną ubezpieczeniową nie są objęte koszty leczenia oraz koszty powstałe w związku z koniecznością powrotu Ubezpieczonego do kraju stałego miejsca zamieszkania, koszty transportu zwłok Ubezpieczonego, jak również pozostałe koszty będące przedmiotem ubezpieczenia, jeżeli powstały w przypadku:
(...)
h)następstw chorób przewlekłych lub chorób nowotworowych, chyba że została opłacona dodatkowa składka (nie dotyczy sytuacji, gdy choroba przewlekła bądź nowotworowa nie została rozpoznana przed wyjazdem za granicę i ujawniła się podczas pobytu za granicą dając objawy wymagające udzielenia pomocy natychmiastowej lub ratującej życie),

§ 2.
DEFINICJE
Przez użyte w niniejszych OWU określenia rozumie się:
(...)
9.Choroba nowotworowa – schorzenie polegające na niekontrolowanym rozroście tkanki danego narządu. Schorzenie może mieć charakter przewlekły, może również objawić się ostrymi, pojawiającymi się nagle objawami.
10.Choroba przewlekła – wszelkie zaburzenie lub odchylenie od normy, które ma jedną lub więcej spośród następujących cech: jest trwałe, pozostawia po sobie inwalidztwo, spowodowane jest nieodwracalnymi zmianami patologicznymi, wymaga specjalnego postępowania rehabilitacyjnego, wymaga długiego okresu nadzoru, obserwacji, leczenia czy opieki. Leczona jest w sposób stały lub okresowy.


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526