logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png


Z wykształcenia jestem historykiem, a moje zainteresowania skupiają się zwłaszcza na historii Polski i Europy Środkowej w średniowieczu oraz w okresie nowożytnym (przedrozbiorowym) ze szczególnym naciskiem na dzieje Małopolski oraz terenów jej pogranicza ze Śląskiem i Węgrami (obecnie Słowacją). Odkąd pamiętam uwielbiałem podróżować, zwiedzać stare miasta, zamki i inne zabytki. Uważam, że Polska jest przepięknym krajem, którego walorów często nie potrafimy docenić, choć nie ukrywam, że moim ukochanym miejscem, miastem dla mnie najpiękniejszym i najbardziej wyjątkowym jest od ponad dwudziestu lat… Praga. Moją pasją są także góry (głównie Beskidy, Pieniny i Tatry), po których wędruję w każdej niemal wolnej chwili od II klasy szkoły podstawowej. Szczególnie wspominam cudowne wędrówki, które odbywałem kiedyś wraz z moją Żoną i naszym małym synkiem, który może już pochwalić się choćby tym, że swoje pierwsze urodziny obchodził w pod Basztą Rybacką w Budapeszcie, tydzień wcześniej spał trzy noce pod namiotem w Hallstatt w Alpach austriackich, mając niespełna dwa latka wyszedł na własnych nóżkach na Połoninę Caryńską w Bieszczadach oraz na Babią Górę, a razem z Mamą przeszedł praktycznie wszystkie szlaki w Karkonoszach.
Posiadam uprawnienia przewodnika beskidzkiego, przewodnika terenowego po województwie małopolskim oraz pilota wycieczek. Aktualnie pełnię funkcję prezesa Koła Przewodników Beskidzkich i Terenowych im. W. Szkolnika przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Suchej Beskidzkiej oraz wiceprezesa tego Oddziału. Od dziesięciu lat świadczę usługi przewodnickie oraz organizuję wycieczki, początkowo w ramach PTTK, a obecnie prowadząc własną działaność gospodarczą.

Jeśli chodzi o moje zainteresowania - nazwijmy to - "pozakrajoznawcze", od ponad dwudziestu lat jestem gorącym fanem zespołu Skaldowie, aktywnie włączając się w działania ogólnopolskiego fanklubu tej grupy, m.in. poprzez organizację I Ogólnopolskiego Zlotu Fanów Zespołu Skaldowie w Suchej Beskidzkiej w 2007 r., X Ogólnopolskiego Zlotu Fanów Zespołu Skaldowie w Stryszawie w 2015 r. oraz kilku koncertów Skaldów.

Zapraszam Państwa do zapoznania się z moją stroną. Dzieli się ona na dwie zasadnicze części. Menu po prawej stronie przedstawia moją ofertę. Znajdą tam Państwo szczegółowe informacje, dotyczące ogólnodostępnych wycieczek dla turystów indywidualnych, organizowanych przeze mnie w bieżącym roku, świadczonych przeze mnie usług przewodnickich, a także ofertę organizacji krajoznawczych wycieczek - autokarowych i pieszych - opracowaną głównie dla grup (np. zakłady pracy, szkoły itp.), ale mogącą również stanowić podstawę dla wyjazdów w węższym gronie - znajomych lub rodziny. Tam także przedstawiam opracowane dotychczas przez mnie wydawnictwa, jak również informacje na temat przygotowywanych i prowadzonych przeze mnie kursów, szkoleń i prelekcji, zapraszając do współpracy także w tym zakresie.

Menu po lewej ma charakter bardziej prywatny. Będę tam pisał o miejscach, którymi jestem szczególnie zainteresowany podczas moich podróży po Polsce i Europie (obiekty wpisane na listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO, pomniki historii w Polsce, polskie parki narodowe), przedstawiając ich aktualny wykaz, linki do poświęconych im materiałów oraz galerie z wycieczek, podczas których odwiedziłem niektóre z nich w ostatnich latach sam lub z Rodziną. Zamieszczę tam także spis wędrówek po Tatrach, Pieninach, Beskidach i Małopolsce wraz z galeriami. To taka mała kronika moich wycieczek z ostatnich lat. Ta część strony powstaje systematycznie i będzie cały czas stopniowo uzupełniana.

Zapraszam do lektury i współpracy!

Marcin Leśniakiewicz


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526