logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

1.Cena wycieczki jest niemal ZAWSZE ostateczna i nigdy nie zawiera tzw. "ukrytych kosztów". W przypadku wycieczek krajowych jest to cena pełna (zawierająca wszystkie świadczenia, opłaty za bilety wstępu itp.). Wyjątkiem są tylko opłaty typu "ofiary" za zwiedzanie niektórych kościołów, jednak wówczas jest to zawsze zaznaczane w opisie wycieczki. W przypadku wycieczek zagranicznych jest to cena bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, płatnych w lokalnej walucie, jednak wówczas ceny tych biletów są zawsze podawane. Jedyną sytuacją, w wyniku której ostateczna cena wycieczki może ulec zmianie, jest wzrost cen biletów wstępu do zwiedzanych obiektów. Jednak ewentualna zmiana ceny wycieczki jest możliwa najpóźniej dwa miesiące przed terminem wyjazdu i nigdy nie może się zmienić o kwotę wyższą niż 10 zł.
UWAGA! Ceny wycieczek dla minimum trzech osób z najbliższej rodziny z dzieckiem/dziećmi (matka+ojciec+dziecko/dzieci do lat 18 lub matka/ojciec + minimum dwoje dzieci do lat 18) są ustalane indywidualnie.

2.Gwarantuję, że proponowane programy wycieczek są REALNE do zrealizowania i - o ile nie zajdą jakieś zupełnie nieprzewidziane, szczególne okoliczności - ZOSTANĄ zrealizowane. W trakcie wyjazdu musi się znaleźć czas na postoje (choćby po to, my umożliwość skorzystanie z toalet), jeśli tylko jest to możliwe, przewiduję także każdego dnia wycieczki ok. 1-1,5 godziny czasu wolnego (np. na obiad). Wychodzę z założenia, że lepiej pokazać nieco mniej, ale w miarę dokładnie i bez wielkiego pośpiechu, niż umieścić w programie wycieczki np. zwiedzanie kilku atrakcyjnych miast w ciągu jednego dnia, co realnie polegałoby na półgodzinnym postoju w każdym z nich lub "zwiedzaniu" z okien autokaru.

3.W przypadku wycieczek autokarowych dłuższych niż jednodniowe w cenie zawsze zawarte są koszty noclegów wraz z obiadokolacjami i śniadaniami. Cena noclegu jest jednym z czynników, które najbardziej wpływają na całkowitą cenę wycieczki, dlatego staram się dobierać miejsca noclegów zgodnie z dwiema zasadami: a)w przypadku wycieczek krajoznawczych - a takie organizuję - hotel/ośrodek jest praktycznie wyłącznie miejscem noclegu, dlatego uważam, że nie musi być to obiekt typu "Marriott", z sauną, tajskimi masażami i marmurami na klatce schodowej, b)mamy XXI wiek, a po dniu pełnym zwiedzania trzeba przede wszystkim umyć się i spokojnie odpocząć, dlatego niemal ZAWSZE (poza wyjątkowymi przypadkami) zapewniam pokoje z prywatnymi łazienkami, zazwyczaj dwuosobowe, czasem trzy- lub czteroosobowe, ale zawsze w porozumieniu z osobami, które mają w nich przebywać (nie ma prawa zdarzyć się sytuacja, że uczestnik wycieczki dopiero na miejscu noclegu dowiaduje się, w jakim pokoju będzie nocował i z kim).

4.Wycieczki są nie tylko moim źródłem utrzymania, ale przede wszystkim pasją (ciągle jeszcze ;-) ). Dlatego:
a)organizuję wycieczki tylko w te miejsca, które ZNAM, w których BYŁEM OSOBIŚCIE i to nie kilkanaście lat, ale co najwyżej kilkanaście miesięcy temu lub zapewniam obsługę lokalnych przewodników - znawców danego miejsca;
b)staram się proponować nie zawsze oczywiste cele wycieczek; naprawdę całkiem niedaleko nas znajduje się tyle niezwykle interesujących miejsc, o których większość turystów często w ogóle nie wie, że nie starczyłoby życia, aby zwiedzić je wszystkie... Polska i świat nie kończą się na Warszawie, Wrocławiu, Wiedniu czy Budapeszcie. Nie kończą się nawet na Pradze, choć jako zdeklarowany "prago-" i "czechofil" sam się dziwię, że to piszę :))))

5.W przypadku wycieczek dwudniowych (i dłuższych) bardzo proszę o odpowiednio wczesne zapisy (dokładne terminy są podane przy szczegółowych opisach każdej wycieczki). Jest to niezbędne przede wszystkim ze względu na konieczność potwierdzenia noclegów. Wycieczki firmy EMELTUR opierają się na wzajemnym szacunku klientów i organizatora, dlatego bardzo proszę o zapisy tylko wówczas, gdy jesteście Państwo zdecydowani na udział w imprezie, ale jednocześnie zapewniam, że jeśli z jakiegoś naprawdę ważnego powodu będziecie Państwo musieli z wyjazdu zrezygnować, nie poniesiecie żadnych kosztów. Dotychczas ta zasada się sprawdzała i jestem pewien, że będzie tak w dalszym ciągu. Wcześniejsze zapisy są ważne także z tego powodu, że jeśli dana wycieczka zostanie potwierdzona, to choć oczywiście zapisy w późniejszych dniach nadal będą możliwe, może jednak się wówczas zdarzyć tak, że zbyt późne zgłoszenie na wycieczkę będzie skutkowało brakiem miejsca w obiekcie noclegowym (a co za tym idzie - brakiem możliwości zapisu), ze względu na to, że ilość rezerwowanych miejsc jest w przybliżeniu każdorazowo dopasowywana do faktycznej ilości osób, które zapisały się na daną imprezę w podanym terminie.

6.Ceny wycieczek pieszych nie są tanie, co wynika z faktu, że są one kalkulowane dla niewielkiej grupy ok. 10 osób, a niemal zawsze zawierają w sobie koszty wynajmu busa, który pozostaje do dyspozycji podczas całej wycieczki. Taka formuła została wypracowana w ciągu wielu lat organizacji wycieczek w porozumieniu z ich uczestnikami.

7.Zapisy na wszystkie wycieczki są możliwe od momentu opublikowania harmonogramu na dany rok. Zapisów na wycieczki autokarowe można dokonywać osobiście w biurze Oddziału "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej (ul. Mickiewicza 38; tel. 33 874 36 70) od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-13.45, pod numerem telefonu 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz; telefon lub SMS) lub mailowo (poczta@emeltur.pl - każde zgłoszenie potwierdzam odpowiedzią). Zapisów na wycieczki piesze proszę dokonywać pod nr tel. 609 036 054 lub mailowo (poczta@emeltur.pl).

8.Nowy numer konta, na które można dokonywać płatności za wycieczki przelewem - obowiązuje od 2020 r.:
42 1240 4878 1111 0010 9549 9296
EMELTUR Usługi przewodnickie i turystyczne Marcin Leśniakiewicz, os. Beskidzkie 7/1, 34-200 Sucha Beskidzka
Choć wpłaty gotówkowe za wycieczki autokarowe są możliwe, bardzo proszę - w miarę możliwości - o dokonywanie opłat przelewem. Uwaga! Wpłat za poszczególne wycieczki można dokonywać najwcześniej 30 dni przez datą rozpoczęcia danej imprezy.
Wpłat za wycieczki piesze proszę dokonywać wyłącznie gotówką, wpłaty te są możliwe także w dniu imprezy, podczas zbiórki (ale niezbędne jest wcześniejsze zgłoszenie udziału w wycieczce).

Ogólne Warunki Uczestnictwa w imprezach turystycznych organizowanych przez firmę EMELTUR Usługi Przewodnickie i Turystyczne Marcin Leśniakiewicz


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526