logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
SKAMIENIAŁE MIASTO i LIPNICKIE PALMY

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Skamieniałe Miasto i lipnickie palmy", która odbędzie się w niedzielę 25 marca 2018 r.

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie rezerwatu przyrody „Skamieniałe Miasto” koło Ciężkowic.
Na terenie rezerwatu znajdują się liczne skałki o różnorodnych kształtach, wiele z nich posiada swoje nazwy (m.in.: Czarownica, Ratusz, Grunwald, Orzeł, Borsuk itp.), a z ich powstaniem wiążą się rozmaite legendy i podania. Spacer po rezerwacie - wraz z sąsiadującym z nim pięknym i dzikim skalnym „Wąwozem Czarownic”, przypominającym bardziej krajobraz wysokogórski niż łagodne wzniesienia Pogórza Karpackiego – jest dostępny dla każdego i zajmuje ok. 2 godziny.

* Spacer po Ciężkowicach, niewielkim miasteczku z ładnym rynkiem, otoczonym zabytkowymi domami drewnianymi z charakterystycznymi podcieniami oraz neogotyckim kościołem pw. Pana Jezusa Miłosiernego i św. Andrzeja, wzniesionym w 1903 r. wg projektu Jana Sas-Zubrzyckiego.

* Zwiedzanie dworu – Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.
XIX-wieczny dworek, położony niemal naprzeciwko rezerwatu „Skamieniałe Miasto”, należał przez kilka lat na przełomie XIX i XX w. do wybitnego polskiego pianisty, działacza niepodległościowego i polityka. Obecnie miejsce to jest udostępnione do zwiedzania, odbywają się tu także koncerty.

* Przystanek na rynku w Lipnicy Murowanej w celu obejrzenia palm wielkanocnych biorących udział w organizowanym w Niedzielę Palmową, tym roku po raz sześćdziesiąty (!), słynnym konkursie. Warto zaznaczyć, że jak dotąd rekordowa palma liczyła dokładnie 36 m 4 cm wysokości.

Cena:
110 zł
Cena obejmuje: przejazd autokarem lub busem, opiekę przewodnika po Małopolsce, ubezpieczenie NNW.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 25 marca 2018 r. o godz. 7.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 20.00.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 15 osób.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl .

fot. Maciej Szczepańczyk (Wikipedia), Jerzy Opioła (Wikipedia)


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526