logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Piesza wycieczka górska
FABOWA HALA (1439 m) w Rudawach Weporskich (SŁOWACJA)

Firma EMELTUR oraz Oddział „Ziemi Babiogórskiej” PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na pieszą wycieczkę górską na FABOWĄ HALĘ (1439 m) w Rudawach Weporskich na Słowacji.

Wycieczka odbędzie się w niedzielę 12 maja 2024 r. i będzie prowadzić na trasie:

Przełęcz Zbojska (725 m) - Dolina Kuczalaska – Kuczelach (ok. 1150 m) – Fabowa Hala (1439 m) - Jaworzyny (ok. 1260 m) – Dolina Rohoznej – Przełęcz Zbojska (725 m).

Kontynuując trwający od kilku lat cykl wycieczek na najwyższe szczyty dziesięciu najwyższych pasm górskich na Słowacji, tym razem udamy się na Fabową Halę (1439 m) w Rudawach Weporskich. Od razu zaznaczę, że regionalizacja znacznej części gór słowackich jest jeszcze bardziej skomplikowana niż w Polsce, dlatego możecie Państwo spotkać się w literaturze z innym regionalnym przyporządkowaniem Fabowej Hali, ale ja korzystam tu z wilczego prawa dyktatora – idziemy na Fabową Halę w Rudawach Weporskich i koniec :)

Masyw Fabowej Hali położony jest w granicach Parku Narodowego Murańska Płanina i niemal cała trasa naszej wycieczki będzie wiodła szlakami wytyczonymi na terenie tego parku. Niemal cały jego obszar jest zalesiony, choć pojedyncze punkty widokowe się zdarzają, a obszar szczytowy zajmują wiatrołomy, otwierające różne panoramy na okoliczne pasma. Turystów spotkamy raczej niezbyt wielu, za to sporo jest na Murańskiej Płaninie niedźwiedzi oraz... susłów moręgowanych (jeśli ktoś chce sprawdzić, kto zacz, niech sprawdza). Krótko mówiąc – ci, którzy cztery lata temu (już cztery lata temu! to jest przerażające...) byli na EMELTURowskiej wycieczce na Ptaczniku, będą czuli się jak w domu.

Trasę zaczniemy i zakończymy na przełęczy Zbojska (725 m), w rejonie której będzie okazja na podsumowanie wycieczki swojskim obiadem, co być może osłodzi cenę wyjazdu. Niestety, by dotrzeć w te góry, o których pewnie 99,9% populacji powiatu suskiego nawet nie słyszało, trzeba będzie pokonać niemal 200 km w jedną stronę...

Podsumowując – to wyjazd dla prawdziwej elity ;-)

Długość trasy pieszej: ok. 15 km. Przewidywany czas przejścia (z postojami): ok. 7 godzin.

Cena:
260 zł
Cena obejmuje: przejazd wynajętym busem, obsługę pilota, ubezpieczenie NNW i KL.
Wycieczka odbędzie się po zgłoszeniu minimum 8 osób.

Wyjazd:
sprzed dworca kolejowego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 12 maja 2024 r. o godz. 4.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 21.30.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki:

tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) lub mail: poczta@emeltur.pl - do 9 maja 2024 r. (czwartek).

fot. Daniel Baránek (Wikipedia), Draceane (Wikipedia)


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526