logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka autokarowa
KROSNO i PODKARPACKIE KOŚCIOŁY UNESCO

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na wycieczkę autokarową "Krosno i podkarpackie kościoły UNESCO", która odbędzie się w sobotę 13 października 2018 r.

W programie wycieczki:

* Zwiedzanie Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie.
Centrum Dziedzictwa Szkła to nowoczesne muzeum, nawiązujące do niemal stuletniej już tradycji produkcji szkła w Krośnie (tutejsza huta szkła rozpoczęła działalność w 1924 r.). Podczas zwiedzania można obejrzeć pokazy, podczas których na oczach widzów powstają przedmioty artystyczne i dekoracyjne. Będziemy także w tzw. piwnicach przedprożnych, w których znajduje się ekspozycja najcenniejszych dzieł szklanej sztuki, wykonanych przez najsłynniejszych artystów działających, lub związanych z Krosnem oraz specjalna sala, w której można się zapoznać z fizycznymi właściwościami szkła.

* Zwiedzanie ruin zamku "Kamieniec" w Korczynie-Odrzykoniu.
Zamek „Kamieniec”, wzniesiony w XIV w., a rozbudowany w XVI w., słynie głównie z faktu, że właśnie tutaj miał miejsce spór o jego różne części pomiędzy rodzinami Skotnickich i Firlejów, który został uwieczniony przez Aleksandra hr. Fredrę w komedii „Zemsta”.

* Zwiedzanie drewnianych kościołów: pw. Wszystkich Świętych w Bliznem i pw. Wniebowzięcia NMP św. Haczowie.
Obie XV-wieczne świątynie od 2003 r. są wpisane – obok czterech drewnianych kościołów leżących obecnie na terenie województwa małopolskiego – na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury i Natury UNESCO. Szczególnym bogactwem kościoła w Bliznem są świetnie zachowane polichromie z XVI i XVII w., natomiast kościół w Haczowie budzi respekt zwłaszcza swoimi rozmiarami – uchodzi za największy drewniany kościół gotycki w Europie.

Cena:
173 zł
Cena obejmuje: przejazd autokarem, opiekę pilota, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, ruiny zamku „Kamieniec”) wraz z obsługą przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW.
Cena nie obejmuje: dobrowolnej ofiary za zwiedzanie kościołów w Bliznem i Haczowie.

Wyjazd
z parkingu obok budynku Urzędu Miejskiego w Suchej Beskidzkiej w sobotę 13 października 2018 r. o godz. 4.15, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 21.00.

Uwaga! Wycieczka odbędzie się w przypadku zgłoszenia się minimum 20 osób.

Zapisy:
PTTK Oddział "Ziemi Babiogórskiej", Sucha Beskidzka ul. Mickiewicza 38, tel. 33 874 36 70 pon.-pt. godz. 9.00-13.45 lub pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz).

Szczegółowe informacje na temat wycieczki można uzyskać pod nr telefonu 609036054 (Marcin Leśniakiewicz) lub drogą mailową: poczta@emeltur.pl .

fot. www.miastoszkla.pl


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526