logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Piesza wycieczka górska
ŁYSA GÓRA (1324 m) w Beskidzie Śląsko-Morawskim (CZECHY)

Firma EMELTUR oraz Oddział „Ziemi Babiogórskiej” PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na pieszą wycieczkę górską na ŁYSĄ GÓRĘ (1324 m) w Beskidzie Śląsko-Morawskim w Czechach.

Wycieczka odbędzie się w niedzielę 9 czerwca 2024 r. i będzie prowadzić na trasie:

Ostrawica (ok. 430 m) – Butorzanka (730 m) – Łysa Góra (1324 m) – Wodospady Satiny (ok. 550 m) – Malenowice (ok. 500 m).

Od kilku lat w ramach wycieczek pieszych organizowanych przez EMELTUR wędrujemy nie tylko po polskich, ale także słowackich szlakach. Tym razem po raz pierwszy udamy się góry czeskie, a celem wycieczki będzie Łysa Góra (1324 m), najwyższy szczyt Beskidu Śląsko-Morawskiego (będącego zachodnim przedłużeniem położonego po polskiej stronie granicy Beskidu Śląskiego, a zarazem najdalej na zachód wysuniętą częścią Beskidów).
Sama Łysa Góra (1324 m), charakterystyczny szczyt z potężną budowlą stacji telewizyjnej na wierzchołku, jest nam „z widzenia” dobrze znana, ponieważ niemal zawsze, gdy jeździmy na autokarowe wycieczki do Czech, poruszamy się trasą Czeski Cieszyn – Frydek Mistek – Nowy Jiczin, a góra ta jest z niej doskonale widoczna. Ze szczytu rozpościerają się wspaniałe widoki na wszystkie strony świata i szereg pasm górskich w Czechach, Polsce i na Słowacji, a także położony u jego podnóży zbiornik zaporowy Szance na rzece Ostrawicy. Zbiornik ten obejrzymy zarówno ze szczytu Łysej Góry, jak i – na początku wycieczki – z korony zapory.
Łysa Góra jest szczytem bardzo chętnie odwiedzanym przez czeskich turystów. Na jej wierzchołku znajdują się dwa schroniska turystyczne, a podczas zejścia będziemy mogli uraczyć się pożegnalnym piwkiem także w sympatycznej gospodzie „U Veličků”, jednej z najstarszych w czeskich Beskidach, a także obejrzeć malownicze Wodospady Satiny na potoku o tej samej nazwie.

Długość trasy pieszej: ok. 13,5 km. Przewidywany czas przejścia (z postojami): ok. 6,5 godziny.

Cena:
240 zł
Cena obejmuje: przejazd wynajętym busem, obsługę pilota, ubezpieczenie NNW i KL.
Wycieczka odbędzie się po zgłoszeniu minimum 8 osób.

Wyjazd:
sprzed dworca kolejowego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 9 czerwca 2024 r. o godz. 5.30, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 18.30.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki:

tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) lub mail: poczta@emeltur.pl - do 6 czerwca 2024 r. (czwartek).

fot. Jerzy Opioła (Wikipedia)


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526