logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka piesza górska
SIWY WIERCH (1805 m) w Tatrach (Słowacja)

Zapraszam na pieszą wycieczkę górską na SIWY WIERCH (1805 m) w Tatrach Słowackich.

Wycieczka odbędzie się w niedzielę 27 sierpnia 2023 r. i będzie prowadzić na trasie:

Wyżnia Huciańska Przełęcz (950 m) – Siwy Wierch (1805 m) – Ostra (1764 m) – Chata pod Náružím (1403 m) – Bobrowiecki Wapiennik (748 m).

Uwaga! Wycieczka nie jest organizowana przez firmę EMELTUR i Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale „Ziemi Babiogórskiej” PTTK w Suchej Beskidzkiej. Jest to wycieczka grupy prywatnych osób, dlatego każdy we własnym zakresie płaci za transport i ewentualne ubezpieczenie.

Masyw Siwego Wierchu (1805 m) to najdalej wysunięta na zachód część Tatr, choć ze względu na znaczną odmienność geologiczno-przyrodniczą od reszty tego pasma przez część geografów/krajoznawcach jest uważana za osobną jednostkę fizjograficzną. Zbudowany jest z dolomitów i wapieni, które na odcinku na zachód od wierzchołka tworzą fantastyczne, przepiękne „miasto skalne” (tzw. Rzędowe Skały), wśród których będzie prowadziła trasa naszej wycieczki. Tutejszy krajobraz przypomina najpiękniejsze fragmenty... Jury Krakowsko-Częstochowskiej, tyle że w scenerii typowo górskiej i obfitującej w niezrównane panoramy, zwłaszcza na Orawę, Beskid Żywiecki, Góry Choczańskie i inne słowackie pasma górskie, co sprawia, że przed nami jedna z najpiękniejszych tras wycieczkowych w Tatrach, choć w stosunku do wielu innych stosunkowo mało popularna i znana wśród turystów.
Szlak generalnie nie jest trudny i wyczerpujący, jednak w dwóch miejscach znajdują się nieco trudniejsze miejsca ubezpieczone łańcuchami, dlatego pewne obycie z górami jest wymagane (jednak nikt kto ma na koncie np. Perć Akademików na Babią Górę, nie powinien mieć problemów).
Pod koniec wycieczki będziemy mieli możliwość odpoczynku w jedynym w tej części Tatr schronisku turystycznym - Chacie pod Náružím.

Długość trasy pieszej: 13,5 km. Przewidywany czas przejścia: ok. 9,5 godziny.

Orientacyjna cena wynajmu busa (z dwoma kierowcami) wynosi:
ok. 1800 zł, która zostanie podzielona pomiędzy uczestników wycieczki, dlatego cena jednostkowa jest ściśle uzależniona od ilości osób, które wezmą udział w wyjeździe. Biorąc pod uwagę przeciętną liczbę uczestników wycieczek (ok. 10 osób) trzeba liczyć się z kwotą ok. 180 zł za osobę.

Wyjazd:
sprzed dworca kolejowego w Suchej Beskidzkiej w niedzielę 27 sierpnia 2023 r. o godz. 5.00, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej ok. godz. 21.00.
Szczegółowe informacje na temat wycieczki:

tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz)


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526