logo.tif
mojewycieczki.pngstronastartowa.pngomnie.pngkontakt.pngoferta.png
listaunesco.png

parkinarodowe.png

pomnikihistorii.png

wycieczkigorskie.png

malopolska.png

linki.png

logopttk.jpg

Wycieczka piesza
SZLAK ORLICH GNIAZD (część III)

Firma EMELTUR oraz Koło Przewodników Beskidzkich i Terenowych przy Oddziale "Ziemi Babiogórskiej" PTTK w Suchej Beskidzkiej zapraszają na trzydniową pieszą wycieczkę "SZLAK ORLICH GNIAZD (część III)".

Wycieczka odbędzie się od piątku do niedzieli 13-15 lipca 2018 r. i będzie prowadzić na trasie:

I dzień: Zawiercie Żerkowice – Podlesice.
II dzień: Podlesice – Bobolice – Niegowa.
III dzień: Niegowa – Złoty Potok.

Długość trasy pieszej: 40 km (13 km + 15 km + 12 km).

Przewidywany czas przejścia: ok. 15 godzin (ok. 5 godz. + ok. 6 godz. + ok. 4 godz.).

Charakterystyka trasy: Wycieczka będzie prowadzić odcinkiem jednego z najbardziej znanych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, poprowadzonego z Krakowa do Częstochowy i liczącego łącznie ok. 165 km długości. W minionych dwóch latach pokonaliśmy już ponad połowę szlaku, teraz czas na kolejny, przedostatni odcinek.
Szlak Orlich Gniazd biegnie przez malownicze tereny Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej, wśród jasnych, wapiennych skałek, ocienionych dolin, płaskich, słonecznych pól i lasów, a jego „znakiem szczególnym” są liczne ruiny średniowiecznych warowni, chroniących niegdyś granicy polsko-śląskiej. To właśnie one, zwane „orlimi gniazdami”, dały trasie swoją nazwę.
Na trasie tegorocznej wycieczki znajdą się m.in.: ruiny zamków: „Morsko”, „Mirów” i „Ostrężnik”, odbudowany niedawno zamek w Bobolicach, oryginalne formacje skalne, m.in. skała Okiennik Wielki, Skały Morskie, Skały Mirowskie, rezerwat przyrody „Góra Zborów” wraz z udostępnioną do zwiedzania Jaskinią Głęboką oraz zespół pałacowo-parkowy w Złotym Potoku i malownicza Dolina Wiercicy wraz z rezerwatem „Parkowe”.

Cena:
285 zł
Cena obejmuje: nocleg w Podlesicach (pokoje kilkuosobowe ze wspólną łazienką), nocleg w Niegowej (pokoje trzy- i czteroosobowe z łazienkami), bilety na przejazdy (transport odbędzie się komunikacją publiczną (bus, autobus, PKP), ubezpieczenie NNW oraz obsługę pilocką.
Cena nie obejmuje ewentualnych biletów wstępu do obiektów zwiedzanych podczas wycieczki (np. zamek w Bobolicach, Jaskinia Głęboka). Łączna cena wstępów do ww. obiektów to ok. 25 zł.
Uwaga! Wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę, dlatego w razie rezygnacji z udziału w niej zwrócone koszty będą pomniejszone o opłaty za noclegi.

Zbiórka:
na dworcu autobusowym w Suchej Beskidzkiej w Suchej Beskidzkiej w piątek 13 lipca 2018 r. o godz. 4.50, planowany powrót do Suchej Beskidzkiej w niedzielę 15 lipca 2018 r. ok. godz. 20.30.

Zapisy i szczegółowe informacje na temat wycieczki:
tel. 609 036 054 (Marcin Leśniakiewicz) lub e-mail: poczta@emeltur.pl

fot. Loxley (Wikipedia), Bobolus (Wikipedia), Przykuta (Wikipedia)


Tel. 609 036 054 E-mail: poczta@emeltur.pl GG: 50331526